Dział: MOBILNY MAGAZYNIER

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Kontenery (współ)rządzą rynkiem przewozów

Może i maleje znaczenie Chin w gospodarce światowej, ale nie na rynku kontenerów – od ich produkcji począwszy, po wyznaczanie cen.

Czytaj więcej

Przewóz kontenerów: Merchant, czyli kto?

Kontener, jako uniwersalna jednostka transportowa, umożliwia multimodalny przewóz ładunku, co sprzyja skróceniu czasu i redukcji kosztów przewozu ładunków, operacji przeładunkowych i składowania. Z tego względu transport kontenerowy jest jednym z najpopularniejszych rodzajów transportu ładunków, a jego znaczenie w globalnej gospodarce rokrocznie wzrasta.

Czytaj więcej

KOMENTARZ EKSPERTA: RFID, kody kreskowe, czy kody QR, co wybrać?

W dobie pandemii przedsiębiorcy starają się optymalizować procesy wewnętrzne swoich firm. Dobierają odpowiednie systemy WMS, rozwiązania sieciowe i urządzenia Auto ID, które mają na celu wspomóc obsługę zadań, unowocześnić magazyny i poprawić przepływ towarów.

Czytaj więcej

Drukarka BROTHER RJ-4230B

Drukarka mobilna do zadań specjalnych.

Czytaj więcej

Poczta Polska testuje technologię RFID

W Poczcie Polskiej ruszyła pierwsza faza testów technologii RFID w ramach projektu naukowo-badawczego realizowanego we współpracy z Łukasiewicz – Poznańskim Instytutem Technologicznym oraz konsorcjum Orange/Hadatap.

Czytaj więcej

Technologie i trendy, które zmienią magazyny w 2022 roku

Magazyny przeżywają obecnie dobry okres. To z jednej strony szansa na rozwój i nowe możliwości, a z drugiej strony wielkie wyzwanie. Aby sprostać oczekiwaniom rynku, przedsiębiorcy muszą wprowadzać nowe, innowacyjne rozwiązania, które będą usprawniać pracę w magazynie. Poniżej przedstawiamy Wam najważniejsze trendy technologiczne, które zrewolucjonizują Wasze magazyny.

Czytaj więcej

Praktyczny poradnik dla branży magazynowej, dystrybucyjnej i produkcyjnej

Firmy migrują do Androida. To nie jest wybór, a konieczność. O tym, co powoduje te zmiany, dlaczego warto i jak je przeprowadzić, mówi poradnik „KROK W PRZYSZŁOŚĆ - migracja do Androida w halach magazynowych, produkcyjnych i centrach dystrybucyjnych” opracowany przez firmę Aspekt we współpracy z firmą Zebra.

Czytaj więcej

Przewodnik: Jak przeprowadzić cyfrową transformację w firmie handlowej?

Firma Sente, wrocławski dostawca rozwiązań IT, wraz z partnerami opracowała przewodnik na temat cyfrowej transformacji dedykowany firmom handlowych. Materiał to 92 strony wiedzy na temat praktycznych rozwiązań i taktyk, które warto zastosować, aby skutecznie wdrażać zmiany i innowacje w firmach handlowych.

Czytaj więcej

Poczta Polska podpisała umowę na nowy system informatyczny

Poczta Polska zawarła umowę na nowy system informatyczny do zarządzania procesami logistycznymi (Transportation Management System). Oprogramowanie stworzy spółka Poczta Polska Usługi Cyfrowe, funkcjonująca na rynku komercyjnym pod nazwą Envelo.

Czytaj więcej

Koncept-L dystrybutorem rozwiązań marki Trio Mobil

Firma Koncept-L S.A. zyskała miano oficjalnego dystrybutora marki Trio Mobil. Nasze oferta produktowa zostanie wzbogacona o najnowsze technologie i sprawdzone rozwiązania przeznaczone do sektora produkcji, logistyki oraz handlu detalicznego i usług.
Czytaj więcej

Komputer naramienny WT6300: rewolucyjne urządzenie, które uwolni ręce i przyspieszy pracę.

Wraz ze wzrostem sprzedaży przez Internet, rosną wyzwania przed działami logistyki i magazynowania. Coraz większy nacisk kładzie się na szybkość realizacji zamówień i aby sprostać wymaganiom, potrzeba najlepszych narzędzi.
Czytaj więcej

Czas na wagę złota - case study

Już w starożytności czas stanowił kluczową rolę w organizacji pracy całego społeczeństwa. Przez wieki kolejne cywilizacje udoskonalały zegar w duchu myśli, że czas to pieniądz. Operatorom logistycznym tej roli czasu wyjaśniać nie trzeba. Delta Trans chcąc przyspieszyć procesy logistyczne, a przez to zaoszczędzić na czasie, zdecydowała w 2019 roku o wdrożeniu w swoich magazynach nowego systemu zarządzania - Astro WMS®. Po niespełna roku od zakończenia wdrożenia przyszedł czas na pierwsze podsumowania i weryfikację jakie oszczędności udało się do tej pory osiągnąć.
Czytaj więcej