Autor: Piotr Stefaniak

       

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Kontenery (współ)rządzą rynkiem przewozów

Może i maleje znaczenie Chin w gospodarce światowej, ale nie na rynku kontenerów – od ich produkcji począwszy, po wyznaczanie cen.

Czytaj więcej

Drążmy skałę

Na świecie zarejestrowano ponad 2 tys. pozwów o odszkodowania wywołane zmianami klimatu. Mało do skali wyzwań. Rośnie jednak presja konsumencka zmuszająca nawet wielkie koncerny do działań proklimatycznych.

Czytaj więcej

Rynek nieruchomości na świecie – podsumowanie i prognozy

Globalizacja gospodarki od trzech lat jest powodem ogromnych problemów, w tym logistycznych. Dlatego szykują się w niej zmiany, które wpłyną też na rynek magazynowy.

Czytaj więcej

Inwestycje na rynku nieruchomości magazynowych

Na rynku nieruchomości magazynowych więcej problemów niż dobrych zjawisk. Ale te drugie mają większy „ciężar gatunkowy”. Dlatego zainteresowani mówią o ciągu dalszym dobrej koniunktury.

Czytaj więcej

ADR – nie taki diabeł straszny

Sama nazwa: „ładunek niebezpieczny” może odstraszać niejedną firmę transportową i zarządcę magazynów, by trzymać się od nich z daleka. Ale to dobry biznes i bezpieczny, jeżeli przestrzega się przepisów.

Czytaj więcej

Rynek magazynowy może ominąć recesja

Przedsiębiorcy działają nadal w warunkach niepewności. Z powodu utrzymujących się zakłóceń w łańcuchach dostaw i wojny w Ukrainie oraz ich skutków: wysokiej inflacji i groźby stagnacji gospodarczej. A jednak nastroje biznesu nie są pesymistyczne.

Czytaj więcej

Globalny handel na rozdrożu

Rollercoaster światowej logistyki zwalnia. Wychodzi z ponaddwuletniego kryzysu? Tak, ale daleko do optymizmu.

Czytaj więcej

Przyszłość należy do omnichanellu. Co wisi w powietrzu nad magazynami

Koniunktura na rynku magazynów rozgrzana, wolnych m2 i SF jak na lekarstwo, a pieniądz inflacyjny parzy inwestorów, więc łatwo powstają nowe hale. Czy to pierwsze, nieśmiałe sygnały odwrócenia trendu?

Czytaj więcej

Gwiezdny rok cargo lotniczego – nie dla nas? Wpływ rozwoju cargo lotniczego na polski rynek magazynowy

Od dwóch lat lotniczy rynek all cargo, tj. obsługiwany regularnie przez frachtowce, dzielony jest na nowo. Polskie porty są raczej obserwatorami tych zmian.

Czytaj więcej

Czy big boxy mają konkurencję? Nowe formaty obiektów magazynowych

Pomimo zakłóceń zewnętrznych rynek magazynów przemysłowo-logistycznych w Polsce znajduje się na ścieżce rozwoju. Zarówno pod względem zwiększania powierzchni, jak i ewolucji oferty i funkcjonalności.

Czytaj więcej