ELI pozyskało 111 milionów euro kredytu od Berlin Hyp na rozwój portfolio logistycznego

POWIERZCHNIE MAGAZYNOWE Aktualności

European Logistics Investment (ELI) podpisało umowę kredytu na kwotę 111 mln euro z Berlin Hyp. Środki te zostały przeznaczone na refinansowanie czterech projektów logistycznych z portfela ELI.

European Logistics Investment pozyskało finansowanie od Berlin Hyp o łącznej wartości inwestycyjnej 111 mln euro. Środki zostały przeznaczone na refinansowanie projektów logistycznych ELI w czterech lokalizacjach: Bielsku-Białej, Rudzie Śląskiej, Warszawie i Toruniu, obejmujące siedem budynków o łącznym GLA 216 tys. mkw.

REKLAMA

Projekty logistyczne ELI oferują doskonały dojazd i powierzchnie magazynowe o wysokim standardzie dla biznesu, co sprawia, że cieszą się one dużą popularnością wśród najemców w całym kraju. Cieszymy się, że renomowana instytucja bankowa jaką jest Berlin Hyp dodatkowo potwierdziła doskonałą jakość naszych aktywów poprzez udzielenie kredytupowiedział Artur Gniazdowski, Senior Vice President Finance w Griffin Real Estate.

ELI dynamicznie się rozwija, stale poszerzając swój portfel o atrakcyjne nieruchomości w kluczowych lokalizacjach logistycznych w Polsce. Pozyskanie długoterminowego finansowania przyczyni się do utrzymania tempa rozwoju firmy i umożliwi realizację celów, związanych z ekspansją na kolejnych perspektywicznych rynkach - dodaje Łukasz Toczek, Senior Vice President Investments w Griffin Real Estate odpowiedzialny za rozwój platformy ELI.

Sektor nieruchomości logistycznych w Polsce stale się rozwija, zaś ELI staje się ważnym graczem na polskim rynku logistycznym. Dostrzegliśmy potencjał ELI w wykorzystywaniu możliwości rynkowych i właśnie dlatego zdecydowaliśmy się zapewnić finansowanie dalszego rozwoju firmypowiedziała Justyna Kędzierska-Klukowska, Dyrektor Przedstawicielstwa Berlin Hyp w Warszawie.

W transakcji stronom doradzały firmy prawnicze Linklaters oraz CMS.

(Źródło: European Logistics Investment)

Przypisy