Dział: POWIERZCHNIE MAGAZYNOWE

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Inwestorzy rozglądają się za atrakcyjnymi aktywami

Jaki sektor wygra w tym roku w wyścigu inwestycyjnym? Czy inwestorzy, którzy poszukują w Polsce okazji, postawią jak w roku ubiegłym przede wszystkim na biurowce? Czy rynek transakcji inwestycyjnych zdominują magazyny i parki handlowe?

Czytaj więcej

Wentylacja i chłodzenie w obiektach przemysłowo-magazynowych

Obiekty przeznaczone do magazynowania żywności muszą być wyposażone w strefy składające się na tzw. zimny ciąg logistyczny, zapewniając odpowiedni transport, przeładunek, konfekcjonowanie i składowanie w adekwatnym reżimie technologicznym – wyjaśnia Norbert Sumisławski, Managing Director Project Management w Panattoni w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

Czytaj więcej

Sprawna logistyka to element przewagi nad konkurencją

Dziś widać wyraźnie, że świat wirtualny przenika się ze światem realnym, co również widoczne jest w zachowaniach zakupowych klientów IKEI – mówi w rozmowie z Januszem Mincewiczem Sebastian Kaczmarski, Central Fulfilment Operations Manager, IKEA Distribution Services S.A.

Czytaj więcej

Zrównoważony rozwój

Realizacja celów w zakresie ochrony klimatu to duże wyzwanie dla branży logistycznej. Również firmy z rynku powierzchni magazynowych i produkcyjnych stawiają na rozwiązania zgodne z regulacjami ESG i przyjazne środowisku – mówi Mariusz Potocki, Commercial Sales Manager w SolarEdge Polska.

Czytaj więcej

Biuro Inwestycji Kapitałowych poszerza ofertę na Śląsku

Przygotowywana inwestycja dostarczy ok. 14 tys. m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej w ramach rozbudowywanego BIK Park Sosnowiec II. Nowy obiekt będzie budowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Zlokalizowany będzie w pobliżu przecięcia dwóch priorytetowych dróg ekspresowych w regionie.

Czytaj więcej

Czterema łapami w rozwój – FM Logistic rusza z obsługą logistyczną Maxi Zoo

Panattoni podbija Dolny Śląsk, stawiając kolejne centrum logistyczne, tym razem ulokowane w Głogowie. Jego pierwszym najemcą został FM Logistic, który 25 października br. oficjalnie otworzył przestrzeń magazynową dla Grupy Fressnapf, działającej pod nazwą międzynarodową Maxi Zoo. Grupa posiada blisko 1800 sklepów zoologicznych w 11 krajach Europy, z czego ok. 900 w Niemczech i 200 we Francji. Od października 2012 r. działa również na rynku polskim. Operator realizuje tu zamówienia dla klientów indywidualnych z Polski i Niemiec. O szczegółach tej współpracy rozmawiamy z Anną Galas, Senior Business Development Director w FM Logistic.

Czytaj więcej

Trójmiasto na wysokiej magazynowej fali. Poziom pustostanów bliski zeru

Województwo pomorskie jest jednym z najbardziej rozpędzonych rynków przemysłowo-magazynowych w kraju. W pierwszym kwartale tego roku, gdy niektóre regiony zaczęły lekko hamować, Trójmiasto odnotowało kolejny spadek poziomu pustostanów – wolnej powierzchni brakuje zarówno w istniejących, jak i powstających budynkach. Zainteresowanie najemców nadal utrzymuje się na wysokim poziomie.

Czytaj więcej

Najemcy czekają na magazyny na Dolnym Śląsku. Popyt na powierzchnie magazynowe dla e-commerce

Na Dolnym Śląsku powstaje ponad 600 tys. m2 nowoczesnych magazynów. Prawie dwie trzecie z nich deweloperzy budują we Wrocławiu i najbliższej okolicy. Na dolnośląskie hale czekają przede wszystkim najemcy z sektorów e-commerce oraz 3PL.

Czytaj więcej

Powierzchnie przemysłowe i magazynowe w Polsce Centralnej. Łódź na fali wysokiego popytu

Polska Centralna cieszy się wysokim zainteresowaniem najemców i deweloperów powierzchni magazynowych. Dzięki doskonałej lokalizacji region jest atrakcyjny szczególnie dla firm logistycznych, dystrybucyjnych oraz branży e-commerce.

Czytaj więcej

Powierzchnie przemysłowe i magazynowe na Górnym Śląsku. Popyt nakręca e-commerce i automotive

Obecnie na Górnym Śląsku nadal istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową dostępną „od zaraz”, szczególnie ze strony firm e-commerce oraz rekordowy popyt zgłaszany przez najemców magazynowych z wielu segmentów rynku, co pozwala przypuszczać, że w krótkiej perspektywie zmaleje ilość pustostanów.

Czytaj więcej

Nowe centrum logistyczne NEONET w Pabianicach

Sieć elektromarketów NEONET otworzyła nowe centrum logistyczne w Pabianicach. Łączna powierzchnia nowego obiektu to ponad 45 tys. mkw.

Czytaj więcej

Platforma rezerwacji parkingów w Europie

Bezpieczny, strzeżony parking, który często niełatwo znaleźć, jest prawdziwym skarbem dla międzynarodowych przewoźników. Z myślą o ułatwieniu tego zadania, powstała platforma rezerwacyjna Truck Parking Europe - obsługująca już 18 krajów Europy - w której od niedawna można rozliczać się za pośrednictwem DKV.

Czytaj więcej