Dołącz do czytelników
Brak wyników

DODATEK SPECJALNY: „POWIERZCHNIE MAGAZYNOWE 2022”

7 lipca 2022

NR 3 (Czerwiec 2022)

Green Logistisc. City Logistics – szereg możliwości i ekologiczna realizacja

0 172

Panattoni dostarczyło w Polsce już blisko 11 mln m2 powierzchni przemysłowej, z czego 570 000 m2 w pierwszej połowie br. Jednym z prężnie rozwijanych przez firmę segmentów jest City Logistics. Od 2018 r. w jego ramach firma ukończyła 365 000 m2, uruchamiając 22 lokalizacje w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań czy Katowice. Tylko w 2021 r. deweloper dostarczył 175 000 m2 powierzchni w ramach 10 lokalizacji.

Inwestycje City Logistics stanowią doskonałą platformę do obsługi logistyki ostatniej mili, wpisując się w koncepcję Green Logistics. - Obiekty miejskie sprawdzają się nie tylko w standardowych operacjach, ale bardzo często firmy przenoszą do nich swoje showroomy, laboratoria, działy R&D czy księgowości, a nawet główne siedziby. Zróżnicowany jest również profil klientów. Z powierzchni korzystają start-upy, czy małe i średnie przedsiębiorstwa handlowe oraz handlowo-produkcyjne, których klienci i dostawcy są blisko – m.in. firmy kosmetyczne, farmaceutyczne czy z branży HoReCa. Na miejską logistykę stawia również e-commerce, który zbliża się do odbiorcy końcowego, skracając czasy dostaw – komentuje Michał Samborski, Head of Development, Panattoni.
 


W czerwcu br. do City Logistics Kraków wprowadził się międzynarodowy operator FM Logistics oraz dystrybutor artykułów biznesowych – Raven. Z obiektów Panattoni korzystają też m.in. krajowi liderzy sektora e-grocery – Frisco i Barbora. Strategiczne położenie dla logistyki ostatniej mili przyciąga także firmy takie jak InPost, który zwiększając wolumeny obsługiwanych przesyłek, cały czas zbliża się do obiorcy końcowego. Ponadto na City Logistics coraz częściej stawia logistyka o silnie sprecyzowanej specjalizacji. Z jednego z łódzkich obiektów Panattoni korzysta firma Well Pack, która prowadzi proces przemysłowego mycia i dezynfekcji pojemników spożywczych wielorazowego użytku wykorzystywanych przez wiodące sieci marketów. W Poznaniu natomiast powierzchnię wynajmuje OneDayMore - producent artykułów żywnościowych, który prowadzi tam produkcję roślinn...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy