GXO otwiera zautomatyzowane centrum logistyczne e-commerce w Czechach

POWIERZCHNIE MAGAZYNOWE Aktualności

GXO Logistics podpisała wieloletnią umowę z firmą zooplus AG, europejskim sprzedawcą karmy i akcesoriów dla zwierząt domowych, działającym w 30 krajach Europy. Umowa obejmuje uruchomienie i zarządzanie zautomatyzowanym centrum logistycznym w miejscowości Bor w Czechach.

Rozpoczęcie działalności GXO dla zooplus planowane jest na trzeci kwartał 2022 roku w nowo wybudowanym centrum logistycznym o powierzchni 60 000 m2, w którym pracować będzie zespół 700 pracowników. Obiekt będzie wykorzystywał zautomatyzowane procesy pakowania i sortowania, a także technologię przenośników, która podnosi bezpieczeństwo przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności. GXO spodziewa się również zmniejszyć emisję dwutlenku węgla poprzez zmniejszenie zużycia opakowań, które również w 100% będą nadawały się do recyklingu.

REKLAMA

Wzrost sprzedaży detalicznej online w sektorze artykułów zoologicznych wymaga zwiększenia możliwości operacyjnych na rozwijającym się rynku Europy Środkowo-Wschodniej powiedział Christian Neumayer, dyrektor działu Fulfillment and Quality w zooplusDzięki centrum będziemy w stanie znacznie zwiększyć naszą dzienną zdolność produkcyjną i reagować szybciej, a nawet bardziej indywidualnie na regionalne różnice w potrzebach klientów, aby dalej wspierać rozwój zautomatyzowanych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań.

(Źródło: GXO Logistics)

Przypisy