Dołącz do czytelników
Brak wyników

MOBILNY MAGAZYNIER

26 kwietnia 2019

Jak usprawnić pracę magazynu w dużym sklepie internetowym?

0 169
Jak efektywnie zarządzać magazynem w dużym sklepie internetowym? Z jakich narzędzi skorzystać do usprawnienia procesu kompletacji mając kilkadziesiąt tysięcy artykułów w bazie?

Przykład wdrożenia aplikacji Comarch WMS w firmie Łazienkaplus.pl – która realizuje co miesiąc 15 000 zamówień – powinien pomóc odpowiedzieć na te pytania. 

Wirtualny sklep, realna sprzedaż

Łazienkaplus.pl to w tej chwili największy polski sklep internetowy oferujący wyposażenie łazienek i kuchni, z dorobkiem 2 milionów sprzedanych produktów w ciągu ostatnich 10 lat. Wachlarz produktów dostępnych w ofercie online jest bardzo szeroki i obejmuje aż 50 000 pozycji, z czego ponad połowa dostępna jest od ręki z natychmiastową wysyłką i dostawą realizowaną w ciągu jednej doby. Asortyment sklepu internetowego - a co za tym idzie, również magazynu – mieści zarówno płytki, ceramikę sanitarną, armaturę łazienkową, czy meble, jak i wanny, prysznice, brodziki oraz rozwiązania z zakresu ogrzewania. Mimo że Łazienkaplus.pl sprzedaje swoje produkty za pośrednictwem sklepu internetowego, to nad realizacją zamówień czuwa setka pracowników, co obrazuje skalę przedsięwzięcia.

Więcej zamówień = większe potrzeby

Wzrost każdej firmy wiąże się ze zmianami. Zmiana liczby pracowników, czy infrastruktury logistycznej wydaje się oczywista, jednak zmiana oprogramowania do zarządzania zasobami firmy nie zawsze jest czymś, co jako pierwsze przychodzi na myśl. Jeśli jednak zwiększa się liczba realizowanych zamówień, to gospodarka magazynowa i narzędzie do jej obsługi również powinno ulec zmianie, tak jak w dzieciństwie zmienialiśmy na większe ubrania, z których już wyrośliśmy.

Zarząd firmy Łazienkaplus.pl również doszedł do wniosku, że stary garnitur oprogramowania ERP jest dla nich za mały i potrzebują nowego, uszytego na miarę. Oprócz wymagań związanych z optymalizacją procesów, dodatkowym kryterium decyzyjnym była łatwość integracji z aktualnie używanym system...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy