Jak zabezpieczyć towar, aby paczka szybko dotarła do odbiorcy?

Aktualności

W dzisiejszych czasach wszystko dzieje się szybko, jest dostępne na jedno kliknięcie. To w dużej mierze wynika z naszych oczekiwań: nie chcemy czekać na realizację naszej potrzeby. Dotyczy to również oczekiwania na przesyłkę. Właśnie czas dostawy jest jednym z najistotniejszych czynników, które mają wpływ na zainteresowanie klientów usługami konkretnej firmy kurierskiej. Szybkie dostarczanie paczek zwiększa atrakcyjność danego przewoźnika i ma istotny wpływ na budowanie zaufania między odbiorcą a nadawcą.

Odpowiednie pakowanie przesyłki a szybkość transportu

Zasadniczy wpływ na czas doręczenia paczki mają:

  • odpowiednie zapakowanie przesyłki,
  • zabezpieczenie przesyłki,
  • prawidłowe oznaczenie przesyłki.


Nadanie paczki wymaga przemyślenia. Istotny jest wybór odpowiedniego rodzaju przesyłki. Większość przedmiotów możemy wysłać paczką standardową. Zawartość wystarczy zapakować do solidnego kartonu o odpowiednich rozmiarach. W przypadku niektórych przedmiotów musimy wybrać przesyłkę niestandardową albo przesyłkę paletową. Jak wybrać odpowiedni rodzaj przesyłki? Wystarczy wejść na stronę epaka.pl i wypełnić przejrzysty formularz. Po chwili pojawią się wszystkie dostępne opcje. Rodzaj przesyłki będzie miał kluczowy wpływ na sposób jej zapakowania i zabezpieczenia.

Nadaj paczkę z epaka.pl na: https://www.epaka.pl/zamow-kuriera

Przesyłka standardowa. Jak zapakować i zabezpieczyć paczkę standardową?

Wysyłane przedmioty należy umieścić w kartonie o odpowiednich rozmiarach. Wnętrze należy zabezpieczyć odpowiednimi wypełniaczami. Do kartonu wystarczy włożyć stare gazety, folię bąbelkową albo inny dostępny wypełniacz. Będzie on odpowiadał za zabezpieczenie towaru. Karton należy zamknąć i dokładnie zakleić taśmą klejącą. Karton musi być solidny i dopasowany do wagi wysyłanego przedmiotu. Jeśli wybierzemy nieodpowiednie opakowanie, to w trakcie transportu paczka może ulec zniszczeniu. W skrajnych przypadkach może to doprowadzić nie tylko do uszkodzenia zawartości przesyłki, ale również znacznie utrudnić albo uniemożliwić jej dostarczenie. Odpowiednio zabezpieczona paczka standardowa pozwoli uniknąć niepotrzebnych zniszczeń. Ułatwi też pracę kurierowi oraz przyspieszy czas dostarczenia przesyłki.

Jak przygotować przesyłkę paletową? Sprawne nadanie paczki

Przesyłki paletowe wybieramy wtedy, gdy wysyłamy duże i ciężkie przedmioty, jak np. części samochodowe czy materiały budowlane. Na palecie możemy umieścić jeden albo kilka przedmiotów. Jeśli umieszczamy na palecie kilka kartonów, to istotne jest położenie najcięższych kartonów na samym dole. Ważne jest też odpowiednie przymocowanie zwartości przesyłki do palety. Możemy użyć folii stretch albo odpowiedniej taśmy spinającej. Przedmiot umieszczony na palecie musi być solidnie przymocowany. W innym wypadku podczas transportu przesyłka może ulec znaczeniu. Jeśli wysyłana przez nas zawartość spadnie z palety, to ryzykujemy jej uszkodzeniem albo całkowitym zniszczeniem. Taka sytuacja może doprowadzić do znacznego wydłużenia czasu transportu. Nasza przesyłka może też w ogóle nie dotrzeć do odbiorcy.

Jak pakować przesyłki o nieregularnych kształtach z epaka.pl

Nadanie paczki wydaje się nieco trudniejsze w przypadku przedmiotów o nieregularnych kształtach. Bardzo często tego typu przesyłki są sporych rozmiarów i posiadają wystające elementy. Zdarza się, że wysyłane przedmioty o nieregularnych kształtach są kruche i można je łatwo uszkodzić. Wszystkie wystające elementy należy odpowiednio zabezpieczyć. Szczególnie jeśli są ostre i niebezpieczne. Do zabezpieczenia tego typu przedmiotów możemy użyć styropianu. Przesyłki niestandardowe należy wzmocnić folią stretch i solidną taśmą. Możemy wybrać karton o odpowiednim kształcie albo umieścić przedmiot na palecie. Żaden z elementów przedmiotu nie może wystawać poza obrys palety. Warto też zakleić całość folią stretch. W ten sposób zapakowany przedmiot z pewnością dotrze do odbiorcy szybko i w całości.

Instrukcje i zasady pakowania przedmiotów o nieregularnych kształtach można znaleźć w serwisie epaka.pl. Platforma ta umożliwia również wygodne nadanie przesyłki paletowej, dzięki współpracy z największymi firmami kurierskimi w Polsce. Wystarczy wejść na stronę internetową albo włączyć aplikację mobilną epaka.pl mobile, wypełnić formularz nadania oraz opłacić zamówienie, a następnie wygenerowany list przewozowy umieścić na przesyłce.

Serwis epaka.pl to również ciągle rozwijająca się sieć zlokalizowanych na terenie kraju stacjonarnych punktów nadania i odbioru przesyłek, w których można nie tylko nadać paczkę, ale również odpowiednio zabezpieczyć ją do transportu.

Przypisy