Jubileusz 75-lecia grupy Utz – „Ludzie - siła relacji”

Grupa Utz w roku 2022 obchodzi jubileusz 75-lecia istnienia firmy. W roku jubileuszowym prezentuje kluczowe zasoby, dzięki którym firma nieprzerwanie rozwija się od roku 1947 – w kolejnej odsłonie „Ludzie Grupy Utz i siła ich wzajemnych relacji”

Koncentracja na ludziach - to model sukcesu Grupy Utz od 75 lat.

Grupa Utz obchodzi w tym roku swoje 75. urodziny. Oprócz dalekowzroczności w planowaniu biznesu, przewagi technologicznej i obecności blisko klienta, to kultura interakcji międzyludzkich tworzy sukces i ciągły rozwój Grupy. "Traktuj ludzi po ludzku" - to motto jest od lat główną siłą napędową firmy. Idea stojąca za tym mówi: Ostatecznie to pracownicy Utz kształtują firmę i czynią ją wyjątkową dzięki opartej na wzajemnym szacunku interakcji oraz spójności działań.

REKLAMA

Inspirująca kultura korporacyjna Utz

Pracownicy Utz szanują wartości firmy, które oparte są na pracy zespołowej, docenianie ich wyników i tworzenie więzi w "rodzinie Utz". Obejmuje to jasne formułowanie i omawianie problemów oraz politykę otwartych drzwi. Częścią tożsamości Utz jest także  łączenie indywidualnych talentów i zaangażowania pracowników z siłą innowacji i najnowocześniejszymi technologiami.

Praca w Utz robi różnicę na stanowiskach wszystkich poziomów - dzięki szerokim możliwościom rozwoju zawodowego i poczuciu osiągania wspólnych celów. Ponadto w firmie istnieje atrakcyjny system wynagradzania oraz dodatków pozafinansowych. O wiele ważniejsze jest jednak emocjonalne przywiązanie do firmy – często przez całe życie zawodowe – tworzone przez dobre relacje w zespołach, docenianie efektów pracy a także imprezy integracyjne.
 


Miłą okazją do takiego świętowania na dużą skalę w roku 2022 są 75. urodziny Grupy Utz. Po przerwie spowodowanej pandemią pracownicy z niecierpliwością czekali na możliwość spotkania „na żywo” z kolegami ze wszystkich spółek Utz. Nasz wspólny jubileusz 75-lecia Grupy Utz świętowaliśmy w dniach 27-29 maja 2022 w Europa-Park (w Rust, Niemcy) a za organizację tego wydarzenia odpowiedzialna była spółka polska, która słynie w środowisku Utz jako najlepszy organizator imprez. W jednym z najlepszych tematycznych parków rozrywki w Europie spotkało się blisko siedmiuset pracowników firmy z 7 krajów i 3 kontynentów. Za nami wspaniały, trzydniowy festiwal radości, rozrywki, poznawania różnych kultur i odkrywania dawno zapomnianych emocji, a także wspaniała Gala jubileuszowa Utz75, podczas której mieliśmy okazję powrotu do korzeni firmy i jej wieloletniego zaangażowania w projekty sprzyjające ochronie środowiska, oraz projekty społeczne. Podczas święta Utz nie zabrakło również tak ważnych tematów jak wsparcie Grupy Utz dla objętej wojną Ukrainy oraz wsparcie firmy dla dotkniętej powodzią w lipcu 2021 doliny Ahr w Niemczech - umacniające nasze poczucie wspólnoty oraz budowanie więzi międzyludzkich i solidarności społecznej.

4 spojrzenia na doświadczenie pracy w Grupie Utz przez jej pracowników

1. Jerry Tu, Kierownik Sprzedaży Utz China:
 


"Pracuję w Utz China od ponad dziesięciu lat. W tym czasie byłem świadkiem rozwoju i wzrostu Utz China, a także wiele zyskałem osobiście jako pracownik tej spółki. Od młodego mężczyzny do ojca dwóch synów – zarówno moje życie osobiste jak zawodowe stabilnie się układa dzięki mojemu zaangażowaniu. Uczestnicząc w Utz China Family Days, moja rodzina  również mocno interesuje się moją pracą. Zdecydowanie mam nadzieję, że Grupa Utz będzie się nadal rozwijać. Jestem gotowy, aby rozwijać się razem z Utz China i pomóc w kształtowaniu dalszych sukcesów Utz w ciągu najbliższych dziesięciu lat."

2. Whitney Burton, Kierownik ds. Obsługi Klienta, Utz USA:
 


"Dołączyłam do Georg Utz Inc. w czerwcu 2011 roku bez doświadczenia produkcyjnego i stale szukałam okazji do nauki, rozwoju i odniesienia sukcesu. Dostałam możliwość pracy z wieloma wspaniałymi ludźmi, którzy chętnie dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby wspierać mój rozwój zawodowy.

Mentalność rodzinna oznacza, że życiowe kamienie milowe  są celebrowane z takim samym zapałem, jak postęp zawodowy. Rozwój firmy jest prawdziwym świadectwem inwestycji w rozwój pracowników w każdej lokalizacji na całym świecie. Miałam szczęście być częścią tej firmy przez ostatnią dekadę i z niecierpliwością czekam na dalszy jej rozwój oraz więcej okazji do zdobywania doświadczenia i nowych możliwości w nadchodzących latach."

3. Arkadi Zimmermann, Kierownik Działu Przygotowania Materiałów w Utz Niemcy:
 


"Odbyłem praktykę zawodową w Georg Utz a po jej zakończeniu  pozostałem w firmie . Powodem, dla którego wybrałem Utz, była pozytywna atmosfera i dobre perspektywy zawodowe. Ponadto słyszałem wiele pochlebnych informacji  o Utz jako pracodawcy. Obecnie jestem szefem przygotowania materiałów i kontynuuję szkolenie, aby zostać mistrzem rzemiosła. Widzę realną perspektywę na przyszłość w tym zawodzie. To, co szczególnie podoba mi się w moich zadaniach, to  ich zróżnicowanie. Każdego dnia pojawiają się  przede mną nowe wyzwania. Ponadto codziennie robimy coś dla środowiska, a tym samym zapewniamy zrównoważony rozwój - kwestię, która zawsze była dla mnie bardzo ważna. "

4. Shaun Batty, Kierownik ds. Utrzymania Ruchu i Zakładu Utz UK:
 


"Swoją karierę w Utz rozpocząłem 14 lat temu i od pierwszego dnia czuję się w pełni wspierany w firmie, w której wartości rodzinne są bliskie sercu i która ma wysokie zaufanie do swoich pracowników. Dla mnie to jest interesująca, wymagająca i jednocześnie bardzo satysfakcjonująca praca. Każdego dnia inspiruje mnie to do bycia częścią wspaniałego zespołu, który jest odpowiedzialny za niesamowity rozwój firmy, który wspólnie pokonuje wyzwania, aby osiągnąć pozytywny wynik i który zawsze pamięta, że wszystko jest możliwe."

­

Przypisy