Jubileusz 75-lecia grupy Utz – „Ludzie - siła relacji”

Grupa Utz w roku 2022 obchodzi jubileusz 75-lecia istnienia firmy. W roku jubileuszowym prezentuje kluczowe zasoby, dzięki którym firma nieprzerwanie rozwija się od roku 1947 – w kolejnej odsłonie „Ludzie Grupy Utz i siła ich wzajemnych relacji”

Koncentracja na ludziach - to model sukcesu Grupy Utz od 75 lat.

Grupa Utz obchodzi w tym roku swoje 75. urodziny. Oprócz dalekowzroczności w planowaniu biznesu, przewagi technologicznej i obecności blisko klienta, to kultura interakcji międzyludzkich tworzy sukces i ciągły rozwój Grupy. "Traktuj ludzi po ludzku" - to motto jest od lat główną siłą napędową firmy. Idea stojąca za tym mówi: Ostatecznie to pracownicy Utz kształtują firmę i czynią ją wyjątkową dzięki opartej na wzajemnym szacunku interakcji oraz spójności działań.

Inspirująca kultura korporacyjna Utz

Pracownicy Utz szanują wartości firmy, które oparte są na pracy zespołowej, docenianie ich wyników i tworzenie więzi w "rodzinie Utz". Obejmuje to jasne formułowanie i omawianie problemów oraz politykę otwartych drzwi. Częścią tożsamości Utz jest także  łączenie indywidualnych talentów i zaangażowania pracowników z siłą innowacji i najnowocześniejszymi technologiami.

Praca w Utz robi różnicę na stanowiskach wszystkich poziomów - dzięki szerokim możliwościom rozwoju zawodowego i poczuciu osiągania wspólnych celów. Ponadto w firmie istnieje atrakcyjny system wynagradzania oraz dodatków pozafinansowych. O wiele ważniejsze jest jednak emocjonalne przywiązanie do firmy – często przez całe życie zawodowe – tworzone przez dobre relacje w zespołach, docenianie efektów pracy a także imprezy integracyjne.
 


Miłą okazją do takiego świętowania na dużą skalę w roku 2022 są 75. urodziny Grupy Utz. Po przerwie spowodowanej pandemią pracownicy z niecierpliwością czekali na możliwość spotkania „na żywo” z kolegami ze wszystkich spółek Utz. Nasz wspólny jubileusz 75-lecia Grupy Utz świętowaliśmy w dniach 27-29 maja 2022 w Europa-Park (w Rust, Niemcy) a za organizację tego wydarzenia odpowiedzialna była spółka polska, która słynie w środowisku Utz jako najlepszy organizator imprez. W jednym z najlepszych tematycznych parków rozrywki w Europie spotkało się blisko siedmiuset pracowników firmy z 7 krajów i 3 kontynentów. Za nami wspaniały, trzydniowy festiwal radości, rozrywki, poznawania różnych kultur i odkrywania dawno zapomnianych emocji, a także wspaniała Gala jubileuszowa Utz75, podczas której mieliśmy okazję powrotu do korzeni firmy i jej wieloletniego zaangażowania w projekty sprzyjające ochronie środowiska, oraz projekty społeczne. Podczas święta Utz nie zabrakło również tak ważnych tematów jak wsparcie Grupy Utz dla objętej wojną Ukrainy oraz wsparcie firmy dla dotkniętej powodzią w lipcu 2021 doliny Ahr w Niemczech - umacniające nasze poczucie wspólnoty oraz budowanie więzi międzyludzkich i solidarności społecznej.

4 spojrzenia na doświadczenie pracy w Grupie Utz przez jej pracowników

1. Jerry Tu, Kierownik Sprzedaży Utz China:
 


"Pracuję w Utz China od ponad dziesięciu lat. W tym czasie byłem świadkiem rozwoju i wzrostu Utz China, a także wiele zyskałem osobiście jako pracownik tej spółki. Od młodego mężczyzny do ojca dwóch synów – zarówno moje życie osobiste jak zawodowe stabilnie się układa dzięki mojemu zaangażowaniu. Uczestnicząc w Utz China Family Days, moja rodzina  również mocno interesuje się moją pracą. Zdecydowanie mam nadzieję, że Grupa Utz będzie się nadal rozwijać. Jestem gotowy, aby rozwijać się razem z Utz China i pomóc w kształtowaniu dalszych sukcesów Utz w ciągu najbliższych dziesięciu lat."

2. Whitney Burton, Kierownik ds. Obsługi Klienta, Utz USA:
 


"Dołączyłam do Georg Utz Inc. w czerwcu 2011 roku bez doświadczenia produkcyjnego i stale szukałam okazji do nauki, rozwoju i odniesienia sukcesu. Dostałam możliwość pracy z wieloma wspaniałymi ludźmi, którzy chętnie dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby wspierać mój rozwój zawodowy.

Mentalność rodzinna oznacza, że życiowe kamienie milowe  są celebrowane z takim samym zapałem, jak postęp zawodowy. Rozwój firmy jest prawdziwym świadectwem inwestycji w rozwój pracowników w każdej lokalizacji na całym świecie. Miałam szczęście być częścią tej firmy przez ostatnią dekadę i z niecierpliwością czekam na dalszy jej rozwój oraz więcej okazji do zdobywania doświadczenia i nowych możliwości w nadchodzących latach."

3. Arkadi Zimmermann, Kierownik Działu Przygotowania Materiałów w Utz Niemcy:
 


"Odbyłem praktykę zawodową w Georg Utz a po jej zakończeniu  pozostałem w firmie . Powodem, dla którego wybrałem Utz, była pozytywna atmosfera i dobre perspektywy zawodowe. Ponadto słyszałem wiele pochlebnych informacji  o Utz jako pracodawcy. Obecnie jestem szefem przygotowania materiałów i kontynuuję szkolenie, aby zostać mistrzem rzemiosła. Widzę realną perspektywę na przyszłość w tym zawodzie. To, co szczególnie podoba mi się w moich zadaniach, to  ich zróżnicowanie. Każdego dnia pojawiają się  przede mną nowe wyzwania. Ponadto codziennie robimy coś dla środowiska, a tym samym zapewniamy zrównoważony rozwój - kwestię, która zawsze była dla mnie bardzo ważna. "

4. Shaun Batty, Kierownik ds. Utrzymania Ruchu i Zakładu Utz UK:
 


"Swoją karierę w Utz rozpocząłem 14 lat temu i od pierwszego dnia czuję się w pełni wspierany w firmie, w której wartości rodzinne są bliskie sercu i która ma wysokie zaufanie do swoich pracowników. Dla mnie to jest interesująca, wymagająca i jednocześnie bardzo satysfakcjonująca praca. Każdego dnia inspiruje mnie to do bycia częścią wspaniałego zespołu, który jest odpowiedzialny za niesamowity rozwój firmy, który wspólnie pokonuje wyzwania, aby osiągnąć pozytywny wynik i który zawsze pamięta, że wszystko jest możliwe."

­

Przypisy