Kolejne wdrożenie Europy Systems

Aktualności

Integrator i producent automatycznych rozwiązań dla intralogistyki - Europa Systems we współpracy z dostawcą MES - EDOCS Systems, rozpoczął wdrożenie automatyzacji procesów logistyki produkcji w fabryce Solvera Gawel technology.

Najnowszy projekt obejmuje optymalizację procesów produkcyjnych, kompleksowe opomiarowanie z wykorzystaniem elementów inteligentnej analizy danych oraz monitoring w czasie rzeczywistym. Zakres projektu to automatyzacja linii produkcyjnych w strefie dystrybucji i składowania półproduktów oraz wykorzystanie sztucznej inteligencji do analizy danych i optymalizacji procesu wytwarzania. Jest to kolejny etap w drodze do Eco Smart Factory, jaką realizuje czołowy producent w Europie elementów złącznych dla branży Automotive,  AGD i budowlanej. Do tej pory praktycznie cały park maszynowy tj. ponad 200 stanowisk został opomiarowany systemem EDOCS MES.  Jednym z kluczowych elementów kolejnego etapu jest inwestycja w nowe maszyny i rozbudowa systemu oraz zbieranie danych, aby zintegrować wszystkie procesy w jeden „data-driven” ekosystem, który umożliwi wykorzystanie zaawansowanych algorytmów optymalizacyjnych.

Solvera Gawel technology to polska spółka z ponad 37 letnim doświadczeniem w produkcji elementów złącznych. Firma zatrudniająca  300 pracowników, specjalizuje się w wytwarzaniu śrub, wkrętów oraz nitów, głównie poprzez realizację indywidualnych zamówień według potrzeb  klientów w branży automotive, AGD oraz budowlanej.  Do produkcji wykorzystywane są niskostopowe stale konstrukcyjne, wysokostopowe stale chromoniklowe, żaroodporne oraz stopy miedzi i aluminium - miesięczna produkcja to średnio 250 mln szt. wyrobów. Najwyższą jakość procesów produkcyjnych gwarantują certyfikaty IATF 16949, ISO 9001, ISO 14001 oraz ISO 45001. Spółka posiada własne Laboratorium Badawcze przy Centrum Badań i Rozwoju z akredytacją wydaną przez Polskie Centrum Akredytacji w Rzeszowie.  

Wdrożenie planowane jest w trzecim kwartale 2022. Firmy planują organizację Dnia Otwartego w fabryce Solvera Gawel Technology S.A. pod Rzeszowem.    

Przypisy