Dołącz do czytelników
Brak wyników

POWIERZCHNIE MAGAZYNOWE , Aktualności

30 września 2021

Nowy najemca w projekcie Hillwood Wrocław Wschód

0 337

Do centrum logistycznego Hillwood Wrocław Wschód wprowadziła się firma transportowa Regesta. Nowy najemca zajął w sumie ponad 17,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej. Firmę Regesta w trakcie poszukiwań nowej lokalizacji oraz negocjacji umowy najmu reprezentowali eksperci z firmy doradczej Cresa. Cały park Hillwood Wrocław Wschód składający się z siedmiu hal o łącznej powierzchni ponad 210 tys. mkw. został już skomercjalizowany w całości.

Regesta S.A. świadczy profesjonalne usługi z zakresu transportu samochodowego towarów oraz spedycji krajowej i międzynarodowej. Firma specjalizuje się w transportach z naczepami typu coil-mulda. Swoim klientom oferuje również kompleksowe usługi logistyczne, w tym magazynowanie. We wrocławskim parku Regesta wynajęła 17 387 mkw. powierzchni magazynowej oraz 158 mkw. biurowej.

To już kolejna powierzchnia magazynowa, jaką zagospodarowaliśmy pod potrzeby naszego klienta. Swoim klientom oferujemy zaawansowane usługi logistyki kontraktowej oparte na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych oraz wykwalifikowanej kadrze specjalistów. Dzięki bogatemu doświadczeniu proponujemy partnerom nie tylko obsługę terminalową opartą na składowaniu i magazynowaniu towarów powierzonych, obsłudze załadunków, ale również szeroką gamę opracowanych indywidualnie operacji pozwalających na kompleksową obsługę logistyczną uwzględniającą specyfikę przedsiębiorstwa i produktów. Staramy się na bieżąco reagować na potrzeby klienta, dlatego zdecydowaliśmy się na kolejną lokalizację i nasz wybór padł właśnie na projekt Hillwood w Krajkowie mówi Tomasz Kulig, Dyrektor ds. logistyki w spółce Regesta.

Centrum logistyczne Hillwood Wrocław Wschód zlokalizowane jest w miejscowości Wojkowice (w gminie Żórawina), przy zjeździe „Wrocław Wschód” autostrady A4. Hale magazynowe oddalone są zaledwie o 20 km od centrum Wrocławia oraz 25 km od portu lotniczego Wrocław Starachowice.

Hala wynajęta przez firmę Regesta została wybudowana w podwyższonym standardzie odporności ogniowej - powyżej 4000 MJ/mkw. – oraz dostosowana do potrzeb i wymagań klienta. Jednym z nich było wyposażenie magazynu w strefę ładowania wózków widłowych. Dodatkowo w ramach inwestycji wybudowaliśmy instalację fotowoltaiczną o mocy 50 Kw, co nie tylko przyczyni się do ochrony środowiska, ale również obniży koszty eksploatacyjne naszym najemcom – mówi Wojciech Dachniewski, Business Development Director w Hillwood Polska.

Firma Regesta znajduje się obecnie w fazie ekspansji, a Hillwood Wrocław Wschód to jej pierwsza lokalizacja na Dolnym Śląsku. Najemca, podejmując decyzję o wyborze magazynu, kierował się jego szybką dostępnością. Istotne było także to, aby powierzchnia odpowiadała potrzebom firmy o tym profilu działalności również w przyszłości mówi Marcin Łukoszko, Starszy Doradca ds. Projektów BTS / BTO w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Cresa Polska.

W parku Wrocław Wschód, podobnie, jak we wszystkich budynkach Hillwood, zamontowane zostało oświetlenie LED. Na terenie centrum magazynowego deweloper wybudował duży i wygodny parking dla najemców oraz ich kontrahentów. Lokalizacja inwestycji zapewnia również szybki i wygodny dojazd dla pracowników – zaledwie 100 metrów od inwestycji znajduje się przystanek autobusowy, a dojazd autobusem do centrum Wrocławia trwa około 20 minut.

Spółka Regesta miała konkretne oczekiwania względem lokalizacji – w tym dostępu do autostrady A4 – oraz liczby doków. Park magazynowy Hillwood Wrocław Wschód wpisał się w potrzeby najemcy dodaje Miłosz Borkowski, Senior Associate w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych Cresa Polska.

(Źródło: Hillwood)

Przypisy