Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

6 września 2022

Operator logistyczny – LPP otworzył Fulfillment Center

0 174

LPP Logistics otworzył w Pruszczu Gdańskim nowe Fulfillment Center, które docelowo wygeneruje na Pomorzu nawet do 2 tys. nowych miejsc pracy. Obiekt dostarczony przez Panattoni będzie dedykowany obsłudze e-commerce i jest obecnie największym tego typu magazynem w sieci dystrybucji Grupy LPP.

Na powierzchni liczącej łącznie 64 tys. mkw. pomieści do 6 mln sztuk odzieży i akcesoriów, a dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i zaawansowanej automatyki magazynowej, będzie mógł realizować  do 100 tys. wysyłek dziennie i tyle samo zwrotów. Inwestycja wspiera dystrybucję zamówień online do klientów grupy w Polsce, Niemczech, Ukrainie, krajach bałtyckich oraz we Włoszech i Hiszpanii. Fulfillment Center w Pruszczu Gdańskim jest pierwszym obiektem otwieranym pod auspicjami operatora logistycznego - LPP Logistics.

Położony 15 km od Gdańska magazyn został zlokalizowany w Panattoni Park Tricity South II
w Pruszczu Gdańskim, w pobliżu autostrady A1 oraz tras ekspresowych S6 i S7. Dzięki dogodnej lokalizacji, bardzo blisko Centrum Dystrybucyjnego Grupy, nowy obiekt wesprze dystrybucję
w Polsce, a także zapewni bardzo szybką dostępność towarów w sklepie internetowym polskiego producenta odzieży także dla klientów z Niemiec, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy, Włoch i Hiszpanii.

– Dzięki usytuowaniu nowego obiektu w pobliżu Centrum Dystrybucyjnego LPP Logistics w Pruszczu Gdańskim, które poza zaopatrzeniem salonów grupy obsługuje również dostawy do sieci Fulfillment Centers, jesteśmy w stanie zapewnić płynność towarową w łańcuchu dystrybucji, a jednocześnie realizować koncepcję rozwoju sieci logistycznej zgodnie z omnichannelową strategią LPP – mówi Jacek Kujawa, prezes zarządu LPP Logistics.

Nowo otwartą inwestycję zrealizowała firma Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych
w Europie, który na Starym Kontynencie zrealizował już blisko 17 mln mkw., z czego ponad 11 mln w Polsce. Dla Grupy LPP deweloper dostarczył wcześniej 30 tys. mkw. w ramach Panattoni Park Gdańsk III, a ponadto na początku 2023 r. ukończy blisko 70 tys. mkw. w ramach Panattoni Park Rzeszów North.

– Ponad 170 tys. mkw. w ramach portfolio realizacji dla Grupy LPP, które osiągniemy w ciągu najbliższych miesięcy, potwierdza doskonałe zrozumienie potrzeb klienta i zaufanie jakim nas obdarzył. Dostarczając nowoczesne obiekty przemysłowe napędzamy międzynarodową ekspansję polskiego przedsiębiorstwa. Po raz kolejny procentuje również nasze doświadczenie w realizacjach dla e-commerce. Ponad 30 procent wszystkich obiektów przemysłowych w Polsce służy obsłudze sprzedaży internetowej, a doświadczenie takich firm jak Panattoni przyciąga międzynarodowy
e-handel na krajowy rynek – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni.

Rozbudowa Fulfillment Center w Pruszczu Gdańskim jest odpowiedzią LPP Logistics na rosnące zainteresowanie klientów Grupy zakupami online i wynikające z tego zapotrzebowanie na dodatkową powierzchnię operacyjną. Nowy magazyn zwiększy wydajność logistyki LPP w obszarze e-commerce i jest kolejnym krokiem w kierunku rozwoju sprzedaży wielokanałowej. Uruchomienie nowego magazynu w globalnej sieci Fulfillment Centers LPP Logistics uwzględniało rosnące i dynamicznie zmieniające się wymagania rynkowe.

- Ze względu na wzrost sprzedaży e-commerce i rozwój sieci omnichannel pojawiło się zapotrzebowanie na dodatkową powierzchnię magazynową, która pozwoli na szybszą dostępność towarów w sklepie internetowym, a także sprawniejszą obsługę klientów. Dlatego cieszy nas, że udało się z powo...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy