Powstaje Panattoni Park Pabianice

POWIERZCHNIE MAGAZYNOWE Aktualności

Panattoni nabył grunt w Pabianicach, gdzie wybuduje park o łącznej powierzchni 95 000 m kw. Pierwszy budynek zostanie ukończony w czerwcu br. i już został wynajęty przez jedną z czołowych sieci sklepów elektronicznych w Polsce. Panattoni Park Pabianice powstaje w sąsiedztwie drogi S14, zaledwie 35 km od skrzyżowania autostrad A1 i A2, co pozwoli na sprawną obsługę rynków w całej Polsce. Kompleks trzech budynków przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent.

Rynek Centralnej Polski od lat stanowi fundament rozwijającego się błyskawicznie sektora nieruchomości przemysłowych, z łączną powierzchnią przemysłową na poziomie 3,5 miliona m kw. – 15 proc. wszystkich zasobów. Blisko 2 mln m kw. dostarczyło w regionie Panattoni. W Pabianiach,. deweloper zrealizuje park o powierzchni 95 000 m kw.Kompleks trzech budynków powstaje przy drodze S14 – zachodniej obwodnicy Łodzi – i zaledwie 35 km od skrzyżowania autostrady A1 i A2.

Pabianice, położone przy drodze S14 są dobrze skomunikowane z Łodzią, a niewielka odległość dwóch autostrad – biegnących zarówno z południa na północ, jak i z ze wschodu na zachód – otwiera drzwi do całej Polski. Przy rosnącej pozycji naszego kraju, jako hubu dla Europy Zachodniej, a przy tym jej serca – czyli regionu łódzkiego –  Pabianice są dobrym wyboremmówi Katarzyna Kujawiak, Development Director z Panattoni.

Panattoni Park Pabianice, to kompleks trzech budynków, które powstaną na działce o powierzchni ćwierć miliona m kw. Pierwszy obiekt – o powierzchni 44 000 m kw. – zostanie dostarczony w czerwcu br. i już ma najemcę – jedną z największych sieci sklepów elektronicznych w Polsce. Na potrzeby tej inwestycji Panattoni wybudowało około kilometra drogi w Pabianicach, będącej łącznikiem ulic Batalionów Chłopskich oraz Lutomierskiej.

Do miasta należało opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z decyzjami administracyjnymi, usługa wielobranżowego nadzoru nad inwestycją drogową oraz wypłata odszkodowania za tereny, przez które będzie przebiegać pas drogowy, co zostanie pokryte ze środków uzyskanych w ramach opłaty planistycznej. Ciężar realizacji inwestycji drogowej poniósł inwestor. Po zakończeniu przekaże drogę miastu. Liczymy, że powstanie parku logistycznego da nowy impuls do inwestycji w tym rejonie, co będzie z korzyścią dla rozwoju miasta i jego mieszkańców mówi Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic.

Wszystkie budynki kompleksu osiągną wysokość dwunastu metrów, a cały park przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Excellent. Inwestycja zostanie wyposażona w liczne rozwiązania z zakresu oszczędności energii i wody. Panattoni postawi również na rozwiązania z zakresu wellbeingu użytkowników – m.in. zapewniając zwiększony dostęp światła, czy dostarczając pomieszczenia biurowe zbadane pod kątem akustyki, komfortu termicznego i jakości powietrza.

(Źródło: Panattoni)

Przypisy