Regały magazynowe idealne dla każdej branży – to właśnie regały wspornikowe

Aktualności

Zagospodarowanie powierzchni magazynowej często bywa trudnym zadaniem, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę nietypową charakterystykę budynku. Każdy magazyn ma nieco inne wymagania, które wynikają m.in. z branży, w której działa firma. Istnieją jednak pewne uniwersalne rozwiązania, na które warto postawić w różnych sytuacjach – jednym z nich są regały wspornikowe.

Regały wspornikowe Logimax

Decydując się na modernizację lub budowę hali magazynowej, warto wziąć pod uwagę wdrożenie odpowiedniego, przemyślanego systemu przechowywania. Najważniejsze czynniki to sprawność przeprowadzanych procesów, a także bezpieczeństwo pracowników. Zależnie od rodzaju składowanych materiałów wymagania będą inne – z pewnością jednak warto zainteresować się regałami wspornikowymi. To rozwiązanie przeznaczone szczególnie do towarów dłużycowych, czyli przedmiotów o długości wynoszącej co najmniej 2 metry. Można je znaleźć w ofercie Logimax: zapewniamy prostą, solidną konstrukcję, która doskonale sprawdzi się do przechowywania wymagających towarów.

Budowa regałów wspornikowych

Regały wspornikowe odznaczają się prostą w montażu, a jednocześnie solidną konstrukcją. Jej najważniejsze elementy to:

 • noga bazowa – podstawa konstrukcji, która dyktuje maksymalne rozmiary wsporników (nie mogą one przekroczyć długości nogi) i stanowi zabezpieczenie całego regału;
 • profil – trzon konstrukcji, wykonywany z wysokiej jakości stali, która może wytrzymać obciążenia sięgające nawet 15 ton;
 • wsporniki – element konstrukcji, na którym składowane są towary: jeden wspornik może unieść nawet do 2 ton;
 • stężenia – części odpowiedzialne za elastyczność i sprężystość regału, wykonane z grubej stali;
 • hak usztywniający – utrzymuje stężenia na swoim miejscu i uniemożliwia im wypadnięcie;
 • ogranicznik wspornika – opcjonalny element, który określa miejsce, do którego można maksymalnie składować materiały.
   

Wykorzystanie regałów wspornikowych w różnych branżach

Nasze bogate doświadczenie pozwala nam dostarczać skuteczne rozwiązania do licznych hal magazynowych, które różnią się między sobą charakterem składowanych towarów. Kontrahenci, którzy skorzystali z naszych usług, zajmują się wieloma branżami: oferujemy indywidualne podejście, które pozwala nam w stu procentach spełnić wymagania klientów. Nasze realizacje obejmują regały wspornikowe m.in. dla:

 • firm z branży meblarskiej, które zajmują się zarówno samymi meblami, jak i akcesoriami,
 • producentów drzwi wewnętrznych i zewnętrznych,
 • producentów komponentów metalowych,
 • globalnej grupy technologicznej działającej w sektorze budowlanym i górniczym,
 • największych polskich przedsiębiorstw z branży materiałów oraz akcesoriów meblowych.

 

To różnorodne branże, które łączą wyzwania w zakresie składowania produktów. Towary dłużycowe charakteryzują się specyficznym kształtem, który stanowi niemały problem w przypadku standardowego umeblowania magazynu. Z tego względu zapewniamy solidne, wytrzymałe regały wspornikowe, które można bez problemu dostosować do danego zastosowania. Oferujemy również systemy na specjalne zamówienie, które cechują się wyższym udźwigiem, większą powierzchnią lub niestandardowym układem.

Z racji tego, że każdy klient ma inne wymagania, staramy się dostarczyć indywidualnie przygotowany projekt systemu. W ten sposób możemy nie tylko spełnić aktualne oczekiwania, lecz także zapewnić rozwiązanie na wiele lat. Doświadczenie zebrane podczas pracy z kontrahentami z różnych branży sprawia, że możemy sprawnie przygotować projekt pod każdą halę, bez względu na rodzaj przechowywanych towarów.

Największe plusy zastosowania regałów wspornikowych

Każdy system magazynowy ma swoje zalety i korzyści wynikające z jego wdrożenia. Nie inaczej jest w przypadku regałów wspornikowych. Takie rozwiązanie może w znacznym stopniu poprawić skuteczność i sprawność procesów magazynowych, a jednocześnie zwiększyć bezpieczeństwo wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Wśród najistotniejszych korzyści należy zaznaczyć:

 • możliwość składowania towarów o niestandardowych wymiarach i kształtach (głównie materiały dłużycowe),
 • wysoką uniwersalność, która pozwala na dostosowanie regałów wspornikowych pod wymagania i ograniczenia dowolnego obiektu magazynowego,
 • łatwy dostęp do materiałów wynikający z otwartej konstrukcji – dzięki temu można także szybko i sprawnie ocenić stan towarów na magazynie,
 • wysoką nośność, która jest szczególnie istotna w przypadku towarów dłużycowych, charakteryzujących się często dość dużą wagą;
 • sporą trwałość i wytrzymałość systemu, która wynika przede wszystkim z wykorzystanych materiałów.
   

Jak wdrożyć regały wspornikowe w hali magazynowej?

Wdrożenie regałów wspornikowych to proces, który może sprawdzić się w wielu różnych branżach. Co istotne, tego typu meble można zastosować zarówno wewnątrz budynku, jak i poza nim. W przypadku tej drugiej opcji należy jednak postawić na rozwiązania wyposażone w ocynkowaną warstwę ochronną, która zwiększa odporność konstrukcji na warunki atmosferyczne. Wsporniki mogą być z kolei zainstalowane po obu stronach profili – to pozwala maksymalnie wykorzystać powierzchnię magazynu. Jednocześnie cały system zajmuje stosunkowo niewiele miejsca. Ponadto z użyciem tego typu regałów można składować towary na praktycznie całej wysokości hali magazynowej, a dodatkowo dostosować składowanie pod kątem różnych rodzajów składowanych materiałów.

Regały wspornikowe Logimax – dlaczego warto?

Odpowiedni dobór regałów magazynowych pozwala znacznie usprawnić procesy prowadzone przez firmę, a dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo pracowników i towarów. Taka konstrukcja sprawdzi się w wielu różnych halach magazynowych, a korzyści mogą być widoczne już od momentu instalacji. Aby zapewnić sobie pełne wykorzystanie potencjału tego rozwiązania, warto postawić na profesjonalne wsparcie. Firma Logimax działa na rynku już od 2011 roku – przez ten czas stale dbamy o rozwój i oferowanie coraz skuteczniejszego wsparcia dla naszych klientów.

Co sprawia, że warto wybrać właśnie nas? To m.in. długa lista firm, które już nawiązały z nami współpracę z bardzo korzystnymi efektami. Przedsiębiorstwa korzystające z rozwiązań Logimax działają w różnych branżach i w różnej skali – jesteśmy w stanie zaoferować solidne rozwiązania dla każdego z nich. Dodatkowo zapewniamy indywidualne podejście do każdego projektu, co przekłada się na optymalne wykorzystanie możliwości mebli magazynowych. Nasza oferta to nie tylko regały wspornikowe, lecz także regały paletowe, stojaki hutnicze, wózki magazynowe i wiele innych. Zapraszamy do kontaktu – Logimax to kompleksowe, profesjonalne wsparcie oparte na doświadczeniu oraz specjalistycznej wiedzy.

Przypisy