TECH LIGHT z nową lokalizacją pod Warszawą

POWIERZCHNIE MAGAZYNOWE Aktualności

Firma TECH LIGHT, producent i projektant profili oświetleniowych LED, zdecydowała się na relokację do parku magazynowego Panattoni A2 Warsaw East Park położonego tuż przy węźle „Stary Konik” niedaleko Warszawy. Najemca wprowadził się na 1200 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej już w sierpniu. Kompleksową usługę doradczą firmie TECH LIGHT zapewniła firma AXI IMMO.

TECH LIGHT specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i sprzedaży gotowych rozwiązań oświetleniowych. Firma, co roku wprowadza na rynek nowe wzory profili odpowiadające aktualnym potrzebom klientów. TECH LIGHT rozwija produkcję profili aluminiowych, taśm ledowych i osłonek z poliwęglanu odpornych na promieniowanie UV. Firma działa na polskim rynku od 2014 roku.

Po kilku latach obecności na warszawskiej Pradze Południe zdecydowaliśmy się przenieść naszą działalność operacyjną poza Warszawę. Wśród kilku zaproponowanych lokalizacji, magazyn w Koniku Nowym okazał się najlepszym wyborem, zgodnym z oczekiwaniami tzn. oferował wysoki standard powierzchni i był dostępny do wynajęcia od zaraz mówi Anna Szostek, Prezes, TECH LIGHT.

Firma TECH LIGHT już w sierpniu br. wprowadziła się na nową powierzchnię, na którą składa się 1000 mkw. hali i 200 mkw. biura. Nowa siedziba przejęła funkcję centrum magazynowego i dystrybucyjnego, a z czasem także rozpocznie się w niej lekka produkcja. Obecnie trwają prace dostosowujące powierzchnię pracowniczo-socjalną do wymagań firmy.

Klient miał bardzo sprecyzowane oczekiwania względem nowej siedziby głównej. W grę wchodziły parki magazynowe dostępne do wynajęcia od zaraz, najchętniej w warszawskiej I lub II strefie z dobrą ekspozycją z obwodnicy i komfortowym wjazdem na drogę szybkiego ruchu. Nie bez znaczenia przy wyborze Panattoni A2 Warsaw East Park okazała się duża elastyczność dewelopera oraz pomoc w zaprojektowaniu nowego biurawyjaśnia Artur Charkiewicz, Konsultant w dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

Panattoni A2 Warsaw East Park to obiekt składający się z trzech nowoczesnych hal magazynowych o łącznej powierzchni 88 000 mkw., zapewniający wysoką jakość składowania, a także oferujący możliwość przystosowania do lekkiej produkcji. Park logistyczny wyróżnia się wysokim standardem magazynów (klasa A) i nowoczesną powierzchnią budynków biurowych z przestrzennymi oknami. We wszystkich naszych inwestycjach zwracamy uwagę na proekologiczne rozwiązania zgodnie z przyjętą w firmie koncepcją zrównoważonego rozwoju Go Earthwise. Dlatego też nasz park posiada certyfikację w systemie BREEAM na poziomie „Very Good”. Te niewątpliwe atuty naszego parku magazynowego, w połączeniu ze świetną lokalizacją przy autostradzie A2, przekładają się na kolejną sfinalizowaną transakcję, z czego bardzo się cieszymypodkreśla Magdalena Kot, Leasing Manager Panattoni.

Panattoni A2 Warsaw East Park to centrum logistyczne, które docelowo stworzy kompleks trzech hal o łącznej powierzchni 88 000 mkw. Inwestycja znajduje się tuż przy autostradzie A2, w pobliżu węzła "Konik", zaledwie 20 km do Mińska Mazowieckiego i 24 km do Warszawy. Centrum magazynowe spełnia wymagania zgodne ze standardami systemu BREEAM na poziomie „Very Good”.

(Źródło: AXI IMMO)

Przypisy