Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

14 czerwca 2022

Trucksters uruchamia brytyjski korytarz transportowy

0 197

Trucksters, hiszpańska firma zajmująca się transportem towarów, ogłosiła oficjalne otwarcie nowego korytarza łączącego Wielką Brytanię z Europą kontynentalną. Jest to pierwszy korytarz firmy Trucksters poza Unią Europejską, łączący Barcelonę oraz środkową i północną Hiszpanię z Wielką Brytanią w ciągu 28-34 godzin, czyli o 50 proc. szybciej niż obecne czasy tranzytu.

Firma opracowała unikatowy system przekaźnikowy oparty na sztucznej inteligencji, oferuje szybkość frachtu lotniczego po cenach transportu drogowego. Nowy korytarz, który został przetestowany u niektórych z obecnych klientów firmy, łączy Wielką Brytanię z Europą kontynentalną za pomocą dwóch głównych tras: pierwsza biegnie z Barcelony, a druga z centralnej i północnej Hiszpanii, przy czym obie wjeżdżają do Wielkiej Brytanii przez Eurotunel z Calais (Francja). Aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność, Trucksters załatwia wszystkie formalności związane z odprawą celną, działając jako łącznik między firmami a agentami kontroli granicznej, pozostawiając kierowcom możliwość skupienia się wyłącznie na prowadzeniu pojazdu i dostarczaniu towarów.

Trucksters wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji, aby zoptymalizować tradycyjny system przekaźnikowy stosowany przez ciężarówki na całym świecie. Ich innowacyjne podejście skróciło już czasy tranzytu o 50 proc. i zwiększyło ich opłacalność o 20 proc., ponieważ ciężarówki są eksploatowane w trybie ciągłym.

Co ważniejsze, ich system przyczynia się do poprawy jakości życia kierowców, którzy mogą nocować częściej w domu. Inne korzyści to zmniejszenie ryzyka kradzieży ładunku o 95 proc. oraz łatwo skalowalny model biznesowy, w którym osoby trzecie - firmy i osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą - bezproblemowo integrują swoje pojazdy z systemem Trucksters.

System, który zyskał duże poparcie ekspertów branżowych i inwestorów, został również doceniony przez różne organizacje, w tym niemiecką nagrodę Verkehrsrundschau w dziedzinie cyfryzacji / dostawców usług, nagrodę CEL przyznawaną przez Hiszpańskie Centrum Logistyki w Hiszpan...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy