Dołącz do czytelników
Brak wyników

MOBILNY MAGAZYNIER

1 czerwca 2021

Urządzenia ubieralne - czyli Przemysł XXI wieku

0 183
Czy optymalizacja i wzrost wydajności, związane z Internetem Rzeczy, są zapowiedzią zmian w polityce personalnej branży logistycznej? Czy Przemysł 4.0 dąży do ograniczenia roli pracowników w procesie logistycznym? Czy w niedalekiej przyszłości maszyny zastąpią ludzi w przestrzeniach magazynowych? Wygląda na to, że pracownicy magazynów, pracujący na produkcji czy w transporcie mogą spać spokojnie myśląc o swojej pracy, a ergonomiczne urządzenia ubieralne (ang. wearables) będą stanowiły ich sprzymierzeńców.

Czym są urządzenia ubieralne?

Wearables to urządzenia niewielkich rozmiarów, wyposażone w zaawansowane technologie. Okulary z wyświetlaczem, przenośne komputery czy opaski monitorujące to tylko wybrane przykłady z całej gamy urządzeń do noszenia. Widząc ich potencjał i mnogość zastosowań, przedsiębiorstwa z coraz większym zainteresowaniem przyglądają się temu obszarowi automatyzacji logistyki.

Wearables – gdzie znajdą zastosowanie?

Oczywistym miejscem wykorzystywania urządzeń ubieralnych jest magazyn wysyłkowy. Komputer mobilny do noszenia Zebra WT6300 lub skaner pierścieniowy Zebra RS5100 zakładany na palec, świetnie radzą sobie w zadaniach związanych z kompletacją zamówień, dając pracownikowi możliwość wykonywania kilku operacji jednocześnie i minimalizując potencjalne błędy. Czas odgrywa tu także dużą rolę, a wearables pomagają skracać czas każdej operacji do minimum.

Podobna sytuacja ma miejsce w zakładach produkcyjnych. Proces produkcyjny to zaplanowane sekwencje, w których nie ma miejsca na błędy. Wykorzystanie urządzeń ubieralnych, takich jak Zebra WT6300 czy skaner pierścieniowy Zebra RS5100, umożliwia szybkę identyfikację i usprawnia kompletację komponentów czy półproduktów, co bezpośrednio wpływa na zwiększenie wydajności pracy.

Urządzenia ubieralne - melodia przyszłości

Mobilne komputery stają się coraz bardziej popularne, jednak prawdziwą rewolucją mogą okazać się inne akcesoria. Wyświetlacz do mocowania na głowie Zebra HD4000 to urządzenie, które w znacznym stopniu zmienia sposób pracy w branży transportowej i logistycznej. Pracownik zakłada na głowę akcesorium wyglądające jak okulary i w czasie...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy