Wózki widłowe z drugiej ręki

WEWNĘTRZNY TRANSPORT

Od dłuższego już czasu większość dystrybutorów wózków widłowych w podobny sposób traktuje sprzedaż pojazdów używanych jak nowych. Nic dziwnego, rosnące zakupy nowych widlaków powodują też, że coraz więcej maszyn po kilku czy nawet kilkunastoletniej eksploatacji trafia do sprzedaży ponownie. 
 


Sprzedawcy nie mają wątpliwości, że to tylko sytuacja przejściowa. Podstawowym argumentem przemawiającym za wózkami używanymi jest niższa cena zakupu, ale oszczędności nie powinny być jedynym, decydującym czynnikiem w wyborze pomiędzy maszyną nową a używaną. Używany sprzęt oznacza nierzadko szybszą, pełną zdolność operacyjną w firmie, ponieważ sam proces zakupu może trwać krócej. Zdaniem specjalistów z WDX, warto zainwestować w maszynę używaną, gdy wózek nie jest zbyt intensywnie obciążony, tzn. pracuje średnio mniej niż 30 godzin tygodniowo. Podobnie, gdy aplikacja, w której ma pracować zakupiony wózek, nie jest szczególnie wymagająca. 


Ślady pandemii


Kryzys związany z pandemią wpłynął znacząco na plany inwestycyjne wielu firm i wymusił zmiany również w obszarze logistyki wewnętrznej. Część firm zrezygnowała z zakupu nowych wózków widłowych do czasu polepszenia się koniunktury na rynku, wiele firm przedłużyło też bieżące kontrakty na wynajem wózków. – Okres niepewności w różnych sektorach przemysłu nie odbił się 
jednak negatywnie na rynku używanych wózków widłowych, wręcz przeciwnie: można by rzec, że firmy chcą „przetrzymać” ten trudny okres, posiłkując się wózkami używanymi, dostępnymi od ręki. W dziale wózków używanych firmy EMTOR nie jest rzadkością nawet wizyta zagranicznych pośredników, którzy z szerokiej gamy używanych modeli są w stanie wybrać satysfakcjonująca ich ofertę – informował niedawno w wypowiedzi prasowej Tomasz Łukaszek, menedżer produktu, EMTOR.  
Piotr Piotrowski, dyrektor Działu Fleet Services, STILL Polska, podkreśla, że p...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy