Autor: Klaudiusz Madeja

.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Nowe Manitou MI – prosto do celu

Mieliśmy konkretny cel – skonstruować prostą, trwałą i niezawodną maszynę, mówią przedstawiciele producenta. Manitou uzupełniło swoją gamę wózków przemysłowych 6 nowymi jednostkami o średniej nośności i 8 jednostkami o dużej nośności. Dzięki 13 nowym modelom Manitou odpowiada kompletnie na zapotrzebowanie przemysłu w zakresie udźwigu od 1,5 t do 10 t. 

Czytaj więcej

Pierwsze intralogistyczne premiery 2018 roku. Zapowiedź targów LogiMAT

Od 13 do 15 marca Stuttgart, stolica Badenii-Wirtembergii, po raz 16. będzie gościła wystawców i zwiedzających specjalistyczne targi rozwiązań intralogistycznych i zarządzania procesami. Jest to największe tego typu wydarzenie na świecie i na dodatek w pobliżu Polski.

Czytaj więcej

Nie ma doku bez bramy. Na co uważać przy doborze i eksploatacji rozwiązań bramowych?

Na pozór, nowoczesne bramy magazynowe i doki przeładunkowe są proste w obsłudze, często automatyczne, niesprawiające kłopotu. Czy rzeczywiście ich dobór i eksploatacja są dziecinnie łatwe?

Czytaj więcej

Z patronatem praktyków. Jak studia dualne sprawdzają się w pozyskaniu kadry do centrum logistycznego?

Przez lata panowała opinia, że studia nie przygotowują do zawodu. Absolwenta trzeba dopiero przyuczyć do pracy, bo na uczelni niewiele się o tym dowiedział. To nie jest przyjemna dla pedagogów opinia. Ale pokutowały jeszcze dawne zaszłości, stare programy nauczania i opinia, że dobrą pracę trzeba sobie załatwić, a byle jaką można bez kłopotu znaleźć.

Czytaj więcej

Grosz do grosza… Oszczędzamy energię w magazynie na dziewięć sposobów

Nie tylko przesłanki klimatyczne każą nam oszczędzać energię elektryczną, choć to teraz gorący temat. Prąd jest coraz droższy i nic nie wskazuje, aby jego cena miała spadać.

Czytaj więcej

Naczepa na półkach. Z wizytą w magazynie części zamiennych firmy Krone w Herzlake

1200 – tyle maksymalnie przesyłek wychodzi średnio każdego dnia roboczego z centralnego magazynu dystrybucyjnego części zamiennych producenta naczep i przyczep Krone w niemieckim Herzlake.

Czytaj więcej

Zdarzają się często i czasem drogo kosztują

O tym, że firmom naprawiającym bramy i doki magazynowe nie brakuje pracy, przekonaliśmy się, próbując uzyskać informacje i wypowiedzi na ten temat. Sezon urlopowy, a reszta nie wie, w co ręce włożyć – takim popularnym powiedzeniem pożegnano nas od razu w kilku miejscach. Niestety, przy obecnym tempie pracy i powszechnym pośpiechu łatwo o uszkodzenia. 

Czytaj więcej