Autor: Magdalena Libiszewska

Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od ponad 10 lat odpowiedzialna za projekty wydawnicze kierowanego dla środowiska menedżerów logistyki, początkowo jako koordynator dodatków specjalistycznych, później redaktor czasopisma „Transport i Spedycja”, redaktor naczelna „Logistyki a Jakość” i redaktor prowadząca „Nowoczesny Magazyn”. Odpowiedzialna również za portale internetowe LAJ.pl i NM.pl. Współorganizatorka wydarzeń – Ogólnopolskiego Kongresu Logistyki i Magazynowania Modern Warehouse, Ogólnopolskich Warsztatów Szefów Logistyki Logdays i Profesjonalnych Warsztatów Magazynowych.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Na podbój Everestu liczby zamówień. x-kom zainwestował w maszynę pakującą

Mniej tektury, zero wypełniacza i gigantyczny wzrost wydajności procesu – to efekty, które przekonały x-kom do zmiany sposobu pakowania zamówień. Nowa maszyna pakująca CVP Everest, która będzie „tlenem” we wspinaczce po wysoką wydajność, jest w stanie obsłużyć 85% zamówień sieci sklepów komputerowych.

Czytaj więcej

Trzy strony medalu

Rosnące 105 000 m2 centrum logistycznego w podpoznańskich Żernikach połączyło DHL Supply Chain, Zalando i Panattoni. Powstaje w ekspresowym tempie – budowa ruszyła w marcu tego roku, 25 maja uroczyście zawieszono wiechę, w sierpniu gotowa będzie pierwsza połowa realizowanej dwuetapowo inwestycji, a we wrześniu –  zacznie się jej zatowarowywanie. 

Czytaj więcej

Nieruchomości logistyczne to część większego ekosystemu

O tym, czy w tyglu nieruchomości logistycznych praca będzie nadal wrzała, zmieniająch się oczekiwaniach najemców i podwyższaniu standardów – z Jarosławem Czechowiczem, Country Managerem GLP, rozmawia Magdalena Libiszewska.
 

Czytaj więcej

Operatorzy widlaków zdolni do „teleportacji”

GEODIS współpracuje z Phantom Auto nad opracowaniem wózka widłowego, którym można sterować na odległość. Za wspólny cel firmy postawiły sobie poprawę komfortu i bezpieczeństwa oraz tworzenie możliwości pracy dla osób niepełnosprawnych fizycznie i innych osób, które w przeszłości były niedostatecznie reprezentowane w branży logistycznej. Jakie są efekty pierwszych testów?
 

Czytaj więcej

Najnowsze projekty to możliwość pokazania naszego know-how

O najnowszym, zautomatyzowanym projekcie realizowanym dla sieci handlowej, nowych potrzebach najemców i rozwoju firmy z Ryszardem Gretkowskim, wiceprezesem zarządu 7R, rozmawia Magdalena Libiszewska.
 

Czytaj więcej

Efekt e-commerce

O wskaźniku optymizmu na 2021 r., nowych lokalizacjach, w których wyrosną obiekty z szyldem Panattoni, i potencjale rozbudowy tkwiącym w konkretnych branżach, z Markiem Dobrzyckim, Managing Director Panattoni, rozmawia Magdalena Libiszewska.
 

Czytaj więcej

Systematyczne doskonalenie systemów IT

Dynamiczny rozwój i ciągle rosnąca liczba zamówień online spowodowały potrzebę wielu zmian w infrastrukturze logistycznej firmy CCC. W ubiegłym roku zakończona została rozbudowa centrum dystrybucyjnego firmy w Polkowicach o dodatkowe 18 500 m2 magazynu wysokiego składowania, uruchomione zostały nowe systemy ERP i WMS, wewnętrzny transport zasilono dwudziestoma wózkami systemowymi, które w ostatnich tygodniach zyskały system automatycznego sterowania.

Czytaj więcej

Logistyka z wiatrem w żaglach

11-13 września br. na Jeziorze Charzykowskim rozegrana została okrągła, piąta edycja Ogólnopolskich Regat Logistycznych REGALUX Delphia CUP. Aż osiemnaście pięcioosobowych załóg rywalizowało o miejsce na podium w zaciętej, prawdziwie sportowej atmosferze.

Czytaj więcej

Różne działy, ale wspólne projekty

Co połączyło datę 21 października br., zapach perfum, skrótowce z rzeczywistości automatyki magazynowej: HRL, AKL i MW, trzy działy i grad pytań? Pierwsze Profesjonalne Warsztaty Magazynowe Online w Centrum Dystrybucyjnym Rossmann SDP. 

Czytaj więcej

Siedmiu wspaniałych

W ósmej edycji znanej na całym świecie nagrody jury wyłoniło ​​17 produktów 
od 16 producentów, które konkurowały o tytuł najlepszych rozwiązań intralogistycznych roku. W siedmiu kategoriach rywalizowały wózki widłowe i najróżniejsze urządzenia związane z przepływem materiałów, roboty, drony oraz oprogramowanie. Poznajcie zwycięzców w swoich kategoriach.

Czytaj więcej

Dojdzie do trwałych zmian w naszej branży

O tym, dlaczego stwierdzenie „dobry czas dla rynku kurierskiego” jest na wyrost, z Łukaszem Zembowiczem, dyrektorem ds. sprzedaży i marketingu, członkiem zarządu DPD Polska, rozmawia Magdalena Libiszewska.

Czytaj więcej

W punkcie przecięcia się ścieżek logistyki

Blisko 200 „wędrowców” weszło na cztery ścieżki pierwszych warsztatów LogDays w wersji online i spędziło z nami dwa dni wypełnione wirtualnymi prelekcjami o zarządzaniu logistyką. Do swojej dyspozycji mieli szesnastu przewodników--ekspertów, którzy dzielili się zarówno własnymi pomysłami, jak i aktualną wiedzą z realizacji projektów logistycznych.

Czytaj więcej