Dołącz do czytelników
Brak wyników

SYSTEMY SKŁADOWANIA

21 maja 2020

NR 2 (Kwiecień 2018)

Alternatywa dla półpalet kolorowych

0 121

Europalety znane są praktycznie każdemu użytkownikowi palet. Wymiar 800×1200 mm stał się najpopularniejszym nośnikiem drewnianym w logistyce już kilkadziesiąt lat temu. Znak EPAL natomiast to niekwestionowany synonim jakości i bezpieczeństwa europalet. Niewielu użytkowników palet zdaje sobie jednak sprawę, że EPAL można spotkać także w innych formatach, w szczególności w półpaletach o wymiarach 600×800 mm. Taki właśnie wymiar ma paleta o symbolu EPAL7.

Wraz z obecnym rozwojem rynku detalicznego zmienił się wizerunek sklepów, w jakich na co dzień dokonuje się zakupów. Istniejące sklepy wielkopowierzchniowe zastępowane są obecnie przez sieci sklepów dyskontowych, o zdecydowanie mniejszej powierzchni. Pozwala to lokować takie punkty jeszcze bliżej finalnych odbiorców. Mankamentem takich miejsc z punktu widzenia logistyki są mniejsze powierzchnie sprzedażowe przy standardowej ilości wszystkich dostępnych asortymentów. To wyzwania z zakresu zwiększenia częstotliwości dostaw, ale także z punktu widzenia nośnika, który zastąpił europaletę. Idealnym rozwiązaniem stała się półpaleta, o relatywnie podobnej wytrzymałości, a pozwalająca na eksponowanie blisko dwa razy więcej towaru.

Odpowiedzią na te logistyczne wyzwania jest paleta EPAL7 – synonim jakości i bezpieczeństwa. Różni się ona od innych półpalet znajdujących się w obiegu, w szczególności od wycofywanych obecnie półpalet DHP. Ma metalowe wsporniki o grubości minimum 2 mm, deski o grubości 21 mm, a uzupełniona o drewniane wsporniki zamiast plastikowych elementów potrafi sprostać obciążeniu rzędu 500 kg. Ta solidna konstrukcja możliwa jest do osiągnięcia jedynie w połączeniu z odpowiednią ni...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy