Dołącz do czytelników
Brak wyników

DODATEK SPECJALNY

30 kwietnia 2020

NR 6 (Grudzień 2018)

Awokado na wizji. Granot Avocado z rozwiązaniami Zetes

0 112

Cele izraelskiej spółdzielni rolnej Granot Avocado to maksymalna wydajność i dokładność w kontroli załadunków. By je zrealizować, z pomocą przychodzi rozwiązanie kontroli towarów wychodzących ZetesMedea i technologia Zetes ImageID oparta na systemie wizyjnym maszyn. Efekt – stuprocentowa dokładność i identyfikowalność palet wychodzących w połączeniu z ogromną poprawą wydajności przetwarzania i załadunku na pojazdy.

Granot Avocado to spółdzielnia 43 gospodarstw rolnych odpowiedzialnych za ok. 30% całkowitej produkcji awokado w Izraelu. Owoce zbierane przez poszczególne gospodarstwa trafiają do pakowalni spółdzielni, skąd 75% z nich wysyła się do sprzedaży na rynku europejskim. Codziennie pakowalnię opuszcza średnio 200 palet. Wcześniej operatorzy magazynu musieli ręcznie sprawdzać etykiety na pudełkach i paletach, aby potwierdzić pochodzenie produktów oraz adres ich wysyłki. Ten czasochłonny proces wstrzymywał przepływ palet wychodzących i powodował utrzymywanie się wskaźnika błędów na poziomie ponad 50%.

Spółdzielnia Granot Avocado potrzebowała rozwiązania, które pozwoliłoby na uzyskanie identyfikowalności palet i ich zawartości, poprawę dokładności danych oraz usprawnienie procesów logistycznych rozwiązań wychodzących.

Dostępna w ramach rozwiązania do realizacji procesów magazynowych ZetesMedea technologia ImageID oparta na systemie wizyjnym maszyn jest wykorzystywana przy każdym doku załadunkowym, gdzie odpowiada za zapisywanie obrazów palet przeznaczonych do wysyłki. System odczytuje etykiety kartonów i palet w czasie rzeczywistym, wychwy...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy