Dbamy o sukces swoich klientów. Rozmowa z Szymonem Trykszą, założycielem firmy Grupa PGS, liderem na rynku wynajmu, sprzedaży i serwisowania wózków widłowych

WEWNĘTRZNY TRANSPORT

Z Szymonem Trykszą, założycielem firmy Grupa PGS, liderem na rynku wynajmu, sprzedaży i serwisowania wózków widłowych, rozmawia Alicja Kostecka.

Polska Grupa Serwisowa funkcjonuje już na rynku usług od 10 lat. Od czego zaczynaliście, jak do tego doszło, że firma powstała?
Jak to w życiu bywa, często decyduje przypadek. Po przepracowaniu ponad 20 lat w różnych działach sprzedaży w dużych korporacjach spotkałem francuską firmę, która próbowała rozwinąć działalność w Polsce w obszarze wynajmów i sprzedaży wózków. Francuzi zrażeni niską rentownością, nieznający polskiej mentalności, szybko wycofali się z pomysłu, więc postanowiłem działać sam z własnym zespołem, który stworzyłem.
Polski rynek 10 lat temu wyglądał zupełnie inaczej. Był zdominowany przez duże firmy producenckie i sporą ilość rozproszonych poddostawców usług serwisowych o małym zasięgu działania. Większość z tych firm specjalizowało się w wózkach LPG i Diesel.
Rosnący rynek logistyki magazynowej spowodował, że pojawiło się zapotrzebowanie zarówno na wynajmy wózków elektrycznych jak również na wyspecjalizowanych techników, których poziom wiedzy odpowiadałby normom producenta a rejon obsługi serwisowej obejmowałby cały kraj a...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy