Autor: Alicja Kostecka

REDAKTOR NACZELNA „NOWOCZESNEGO MAGAZYNU” TEL. +48 (61) 66 83 121, KOM. +48 607-551-229 ALICJA.KOSTECKA@FORUM-MEDIA.PL

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Inteligenta logistyka. Logistyka zarządzana w chmurze

Inteligentna logistyka to odzwierciedlający współczesne trendy kierunek rozwoju działalności przedsiębiorstw polegający na wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych i automatycznych systemów w logistyce w celu optymalizacji zasobów i zapewnia maksymalnej wydajności oraz ciągłości pracy.

Czytaj więcej

Innowacje światowej intralogistyki. Relacja z Targów LogiMAT 2022

Na przełomie maja i czerwca w Stuttgarcie odbyły się pierwsze po pandemicznej przerwie targi LogiMAT. Podczas Międzynarodowych Targów Rozwiązań Intralogistycznych i Zarządzania Procesowego LogiMAT 22, wiodący światowi producenci wózków przemysłowych zaprezentowali swoje najnowsze osiągnięcia i innowacje w zakresie mobilnego transportu magazynowego.

Czytaj więcej

Polski handel w obliczu zmian gospodarczych i geopolitycznych

W dniach 17–18 maja 2022 roku, w hotelu Westin Warsaw oraz online, odbył się 4. Kongres Nowoczesnej Dystrybucji. W kongresie uczestniczyli liderzy handlu, przetwórstwa i dystrybucji, którzy wysłuchali wystąpień przedstawicieli rządu oraz prezentacji i debat z udziałem kadry zarządzającej międzynarodowych koncernów handlowych i FMCG, firm technologicznych oraz ekspertów rynku.

Czytaj więcej

Warsztaty pełne merytorycznej wiedzy. Relacja z Ogólnopolskich Warsztatów Szefów Logistyki LogDays 2022

Pod hasłem Autonomia-Relacyjność-Kompetencje w dniach 7–8 czerwca 2022 r. w Pałacu Sulisław na Opolszczyźnie odbyły się XI Ogólnopolskie Warsztaty Szefów Logistyki LogDays 2022.

Czytaj więcej

LogiMAT 2022. Światowa czołówka w Stuttgarcie

Podczas Międzynarodowych Targów Rozwiązań Intralogistycznych i Zarządzania Procesowego LogiMAT 22, wiodący światowi producenci wózków przemysłowych zaprezentują swoje najnowsze osiągnięcia i innowacje w zakresie mobilnego transportu magazynowego światowego przemysłu. LogiMAT to spójny przegląd wielu premier rynkowych, co świadczy o znaczeniu tego wydarzenia na arenie światowej. Targi odbędą się od 31 maja do 2 czerwca 2022 roku w Stuttgarcie.

Czytaj więcej

Relacja z Profesjonalnych Warsztatów Magazynowych w Centrum Dystrybucji x-kom. Produkcja i dystrybucja pod jednym dachem

W kolejnej edycji Profesjonalnych Warsztatów Magazynowych gościliśmy w firmie x-kom w Częstochowie. W warsztatach uczestniczyło ponad 60 osób zainteresowanych profilem działalności x-kom, największego sprzedawcy komputerów PC w Polsce. Jednak x-kom to nie tylko firma handlowa, ale również specjalizująca się w branży technologicznej, produkując komputery pod własną marką oraz do gamingu.

Czytaj więcej

Opakować przyszłość. Polska potentatem w produkcji opakowań

„Jak opakować przyszłość” – to tytuł raportu przygotowanego przez analityków Banku Pekao S.A. Wynika z niego, że krajowi producenci opakowań umiejętnie korzystają z rozwojowego rynku i dopasowują się do jego potrzeb, co przekłada się na wysokie tempo rozwojowe sektora oraz optymistyczne prognozy na przyszłość.

Czytaj więcej

Dbamy o sukces swoich klientów. Rozmowa z Szymonem Trykszą, założycielem firmy Grupa PGS, liderem na rynku wynajmu, sprzedaży i serwisowania wózków widłowych

Z Szymonem Trykszą, założycielem firmy Grupa PGS, liderem na rynku wynajmu, sprzedaży i serwisowania wózków widłowych, rozmawia Alicja Kostecka.

Czytaj więcej

Trójwymiarowe roboty mobilne

O rewolucyjnym systemie do kompletacji w magazynie z Romain’em Moulin’em, CEO Exotec, rozmawia Alicja Kostecka

Czytaj więcej

Bliskie spotkania pierwszego stopnia. Relacja z XIII Ogólnopolskiego Kongres Magazynowania i Logistyki Modern Warehouse

XIII edycja Ogólnopolskiego Kongresu Magazynowania i Logistyki Modern Warehouse cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczestników. W konferencji brało udział ponad 200 przedstawicieli top managementu firm logistycznych oraz dostawców usług dla logistyki i magazynowania. Wszyscy spragnieni byli bezpośrednich spotkań ze swoimi partnerami biznesowymi, które w ostatnim czasie ograniczył COVID-19.

Czytaj więcej