Dołącz do czytelników
Brak wyników

EPAL7 – długo oczekiwana półpaleta

Baza wiedzy | 23 czerwca 2021 | NR 1
0 122

EPAL7 to doskonała alternatywa dla palety DHP. Ma jakość gwarantowaną przez EPAL, a w razie uszkodzenia łatwo ją naprawić.

Początek roku 2015 przynosi na rynku paletowym bardzo pozytywną wiadomość – w życie wchodzi już oficjalnie nowa paleta z logo EPAL o symbolu EPAL7. Po raz pierwszy w historii jest to paleta drewniana z sześcioma metalowymi wspornikami.
Paleta EPAL7 ma wymiary 600 × 800 mm. Cechą charakterystyczną jest zastosowanie połączenia w jednej palecie wsporników drewnianych i metalowych – rozwiązanie poniekąd znane już na rynku paletowym. Zastosowano także nie tylko gwoździe, ale i specjalne nity. 

Charakterystyka EPAL7


Zewnętrznie paleta przypomina paletę DHP, ale tylko pozornie. Pozbawiona jest elementów plastikowych (w ich miejscu występują drewniane wsporniki, wyłącznie z drewna rozdrobnionego, co gwarantuje wytrzymałość palety), a metalowe elementy są dużo grubsze, dzięki czemu jest ona nie tylko bardziej odporna na nacisk, ale przede wszystkim jest bardziej wytrzymała, np. na uderzenia widłami wózka. Specjalnie profilowane metalowe wsporniki dają bezproblemowy dostęp każdemu wózkowi widłowemu, dzięki czemu zwiększa się szybkość operacji w magazynach. Dzięki specjalnemu nitowaniu paletę EPAL7 bardzo łatwo jest naprawić, co zdecydowanie wpływa na jej żywotność, która jest nieporównywalnie większa niż innych półpalet, jakie funkcjonują obecnie na rynku.
Palety EPAL7 będą wytwarzane jedynie przez licencjonowanych producentów EPAL i tak samo jak w przypadku innych wytwarzanych palet będą poddawane niezależnej kontroli ze strony Towarzystwa Kontrolnego Bureau Veritas.

 


Paleta w obecnej specyfikacji przeszła stosowne testy praktyczne oraz próby w jednej z sieci handlowych, zdobyw...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy