Dołącz do czytelników
Brak wyników

Komputerowy SCS
Jak zarządzać bezpieczeństwem obiektów rozproszonych w terenie?

Baza wiedzy | 10 maja 2021 | NR 2
0 118

SCS to Zintegrowany System Nadzoru, a opracowali go specjaliści z firmy Electronic Power & Market. Rozwiązanie wyróżniono podczas dorocznego konkursu o prestiżowy tytuł Polskiego Mistrza Techniki Alarmowej. 

System dedykowany jest wprawdzie głównie branży telekomunikacyjnej, jednak zdaniem samych konstruktorów przydać się może również w obiektach innego rodzaju. Cechą wspólną takich kompleksowych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa jest łączenie wielu funkcji. Nie chodzi wyłącznie o monitorowanie, ale również o zdalne sterowanie czy integrację różnych systemów. W tym przypadku główne zadanie systemu to zachowanie ciągłości zasilania, a także funkcjonowania urządzeń klimatyzacyjnych.

 

Jak to działa?

 

System SCS Win 3.1 stworzono z myślą o zastosowaniu w wielu rozproszonych obiektach. To dosyć częste zjawisko, że pod opieką danej firmy znajdują się obiekty usytuowane się w różnych, często bardo oddalonych od siebie miejscach. 
SCS to komputerowy system nadzorujący. Lista jego funkcji jest bardzo długa. Przede wszystkim działa błyskawiczne w sytuacji, gdy dochodzi do zdarzeń alarmowych. Podstawą wszystkiego jest analiza aktualnej sytuacji. System rejestruje pracę systemów zasilania oraz klimatyzacji w czasie rzeczywistym. Rejestracji towarzyszy analiza pracy tych urządzeń. Poszczególne funkcje można zdalnie włączać i wyłączać. Liczba monitorowanych obiektów jest praktycznie nieograniczona, podobnie jak znajdujących się w nich pomieszczeń. Dane przepływają automatycznie w czasie rzeczywistym, a sytuacje alarmowe ogłaszane są bezzwłocznie po ich wystąpieniu. Zwraca uwagę „przyjazny“ interfejs użytkownika - wszystkie dane pogrupowano np. według pilności. Informacje są archiwizowane. Na ich podstawie można więc w dowolnej chwili odtworzyć historię zdarzeń dotyczących danego obiektu. System współpracuje też z innymi podobnymi rozwiązaniami.

 

Dostęp nadzorowany

 

Tego rodzaju systemy wzbudzają zainteresowanie nieproszonych gości. Stąd waga, jaką przykłada się do odp...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy