Gdy każdy metr to koszt

SYSTEMY SKŁADOWANIA

Regały wjezdne (drive-in) zaprojektowano z myślą o tym, aby przechowywać znaczne ilości towarów na paletach. Nie mniej ważne jest zwiększenie dostępnej powierzchni magazynowej dzięki wyeliminowaniu korytarzy roboczych. Ważne jest przy tym zapewnienie bezpiecznego składowania blokowego towarów, które są delikatne lub niestabilne, a więc nie mogą być układane jeden na drugim. Takie regały znajdują też zastosowanie w komorach chłodniczych oraz w mroźniach, bo każdy metr kwadratowy schłodzonej powierzchni to koszt. 

Odpowiednio dobrane regały magazynowe pozwalają na właściwy przepływ materiałów i maksymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej. Przed zakupem systemu regałowego dokładnie przeanalizujmy możliwości i ograniczenia, które dotyczą poszczególnych typów regałów w stosunku do wyposażanej przestrzeni magazynowej. Najczęściej spotykane regały przeznaczone do magazynowania palet to modele standardowe, wjezdne, przejezdne, przepływowe, a także przesuwne. 

 

W przypadku regałów wjezdnych palety składowane są w taki sposób, aby ich deski podłogowe przebiegały poprzecznie do korytarzy (fot. Mecalux)

 

Budowa typowego systemu regałów wjezdnych uwzględnia takie same profil...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy