GXO stosuje technologię 3D i automatyzację w opakowaniach o niestandardowych rozmiarach

AUTOMATYKA MAGAZYNOWA Aktualności

Firma GXO Logistics zakończyła instalację zautomatyzowanego rozwiązania do pakowania, które dopasowuje pudełka do ich zawartości, co pozwala znacząco zmniejszyć zużycie materiałów i pozytywnie wpływa na środowisko.

Instalacja w centrum logistycznym GXO w Saint-Vulbas w regionie Lyon we Francji umożliwia pełną automatyzację procesu przygotowywania zamówień, co zwiększa wydajność i redukuje koszty zapewniając jednocześnie większą satysfakcję klienta końcowego.

Nasze rozwiązanie do pakowania 3D nie tylko wspiera rozwój e-commerce naszego klienta firmy Amer Sports, to prawdziwa rewolucja w obszarze pakowania - powiedział Bernard Wehbe Dyrektor Generalny GXO na Francję. Zastosowanie takiego urządzenia jest przykładem naszych znaczących inwestycji w technologię i zautomatyzowane rozwiązania, które zwiększają wydajność i zmniejszają koszty wysyłki dla naszych klientów, jednocześnie minimalizując wpływ na środowisko.

Urządzenie może przetwarzać nawet do 700 paczek na godzinę. Najpierw skanuje i mierzy zamówienie w 3D, następnie wycina i składa karton w celu jego dokładnego dopasowania, a na koniec waży, zakleja i etykietuje paczkę przed skierowaniem jej do odpowiedniego transportera. Zmniejszony rozmiar pudełka i wzmocnione narożniki, zwiększają jego trwałość i umożliwiają ponowne wykorzystanie w przypadku zwrotu produktu.

Nasza współpraca z GXO w centrum logistycznym w Saint-Vulbas potwierdza zaangażowanie firmy Amer Sports w dalsze inwestycje związane z poprawą satysfakcji klientów dzięki lepszemu pakowaniu - powiedział François Besson, EMEA Logistics Development & Execution Manager, Amer Sports.   

GXO pracowało nad rozwojem technicznym i testami nowych funkcji urządzenia od lutego 2020 roku. Po ostatecznej weryfikacji i przeszkoleniu pracowników, aktualnie GXO w pełni wykorzystuje możliwości maszyny.

(Źródło: GXO Logistics)

Przypisy