Dział: AUTOMATYKA MAGAZYNOWA

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

GXO stosuje technologię 3D i automatyzację w opakowaniach o niestandardowych rozmiarach

Firma GXO Logistics zakończyła instalację zautomatyzowanego rozwiązania do pakowania, które dopasowuje pudełka do ich zawartości, co pozwala znacząco zmniejszyć zużycie materiałów i pozytywnie wpływa na środowisko.

Czytaj więcej

PROMAG S.A. wyposażył centrum logistyczne w branży mleczarskiej

Okres pandemii wpłynął na wzrost inwestycji magazynowych. PROMAG S.A. zanotował również duże zainteresowanie klientów wyposażeniem magazynów w nowoczesne rozwiązania intralogistyczne. Jednym z takich projektów było wdrożenie półautomatycznych systemów składowania w największym centrum logistycznym w branży mleczarskiej należącym do grupy MLEKOVITA w  Wysokiem Mazowieckiem.

Czytaj więcej

Zwiększona gęstość składowania. CASE STUDY: Dematic Egemin i STILL dla Audi

Wraz z premierą nowego Audi A8 produkujący je koncern zaprezentował innowacyjne rozwiązanie z obszaru zautomatyzowanego transportu wewnętrznego, w oparciu o które od grudnia będzie funkcjonował połączony z siedzibą firmy zakład w Ingolstadt.

Czytaj więcej

Jedenaście nowych korytarzy w automatach. CASE STUDY: Jungheinrich dla Keller & Kalmbach

Dzięki rozbudowie zautomatyzowanego magazynu centralnego niemieckiej firmy Keller & Kalmbach przestrzeń magazynowa zwiększona została prawie dwukrotnie – z 10 000 m² do 18 500 m², i taki sam wzrost zanotowała wydajność. Nowe korytarze starych HRL i AKL pojawiły się bez przerywania ciągłości pracy magazynu.

Czytaj więcej

Zapasy nie muszą być już dublowane. CASE STUDY: Witron dla spółdzielni Migros

Jeden w pełni zautomatyzowany magazyn, który obsługuje zarówno logistykę hurtową, jak i drobne zamówienia. Asortyment obejmujący ok. 3000 produktów spożywczych o różnych wymaganiach co do warunków przechowywania. Wydajność na poziomie 118 000 kompletacji dziennie z uwzględnieniem planów wzrostu z 9 do 20 mln kompletacji rocznie. Cały proces wdrożenia przeprowadzony bez zatrzymywania pracy magazynu – oto wyzwanie, przed jakim postawiła firmę Witron szwajcarska spółdzielnia Migros.

Czytaj więcej

Trzy automatyczne chłodnie na 146 000 palet. CASE STUDY: Mecalux dla producenta mrożonek

Początkowo centrum produkcyjne i logistyczne producenta mrożonek Congelados de Navarra, składało się z fabryki i mroźni wyposażonej w regały wjezdne. W wyniku zanotowanego wzrostu sprzedaży niezbędne stało się powiększenie oraz zautomatyzowanie istniejącego magazynu w celu zwiększenia wydajności wszystkich odbywających się w nim procesów, a także budowa drugiej całkowicie zautomatyzowanej mroźni oraz drugiego zakładu produkcyjnego.

Czytaj więcej

Na linii zwrotu. Jak zautomatyzować obsługę zwrotów towaru do magazynu?

Zwroty towarów zamówionych poprzez portale internetowe należą do środowiska logistyków, jak i same zamówienia typu e-commerce są ich nierozłączną częścią. Niemniej wielu podejmujących się sprzedaży swoich produktów drogą e-commerce traktuje na wstępie kariery ten temat bardzo powierzchownie i nie analizuje w biznesplanie, jakie procesy należy wdrożyć i ile kosztuje prawidłowa obsługa zwrotów od własnych klientów. Ci, którzy już te procesy wdrożyli, zadają sobie pytanie, jak je optymalizować. Dlatego też spróbujemy, analizując przypadki z praktyki, odpowiedzieć, jakie towary sprzedawane drogą internetową mogą podlegać procesom zautomatyzowanej obróbki strumienia zwrotu.

Czytaj więcej

Postaw e-commerce do pionu

Pamiętasz historie dziennikarzy, którzy w ramach tajnej operacji na kilka tygodni wcielili się w rolę pracowników magazynów w Amazon? Skarżyli się oni na ogromne odległości, które musieli pokonywać przy kompletacji zamówień. Dystanse te wynosiły ponad 17 km dziennie. Mierzyłeś kiedyś, jakie odległości pokonują ludzie kompletujący zamówienia w Twoim magazynie? 

Czytaj więcej

Procesy tniemy na kawałki

Modułowe podejście do automatyzacji magazynu można rozumieć dwojako. Z technicznego punktu widzenia jest to konstruowanie systemu z powtarzalnych, standardowych komponentów, z których można tworzyć różne konfiguracje i w razie potrzeby system taki stopniowo rozbudowywać. Ja jednak chcę zwrócić uwagę na aspekt metodologiczny w podejściu do automatyzacji magazynu.
 

Czytaj więcej

Zoptymalizowana produkcja

Firma Baumalog wdrożyła system automatyzujący przetwarzanie arkuszy blach u czołowego producenta urządzeń grzewczych na polskim rynku, firmy Termet. Ukierunkowanie Termetu na produkcję kotłów gazowych, podgrzewaczy wody oraz rozwiązań opartych na odnawialnych źródłach energii wymagało wysokiego poziomu specjalizacji produkcji i stworzenia nowoczesnego parku maszynowego do przetwarzania arkuszy blach. 
 

Czytaj więcej

Elastyczna automatyka magazynowa?

Wdrożenie automatyki magazynowej dla klienta, który pragnie przestawić swoje procesy logistyczne z manualnych na automatyczne może napotkać pewne bariery, choć – o czym zapewniają dostawcy rozwiązań – nie są to przeszkody nie do pokonania. Dla tych, którzy chcą zapewnić sobie możliwość w miarę bezproblemowego rozwoju systemów, coraz bardziej liczy się modułowość rozwiązań. 
 

Czytaj więcej

Układ nerwowy automatyki

Rozbudowanie magazynu o elementy automatyki to dla wielu użytkowników sposób na istotne obniżenie kosztów, a tym samym sprostanie wymaganiom konkurencyjnego rynku. Sama automatyka to jednak nie wszystko. Magazyn zautomatyzowany wymaga rozwiązania, które pozwoli na sprawne zarządzanie rozbudowaną logiką. Funkcję tę spełnia WCS (Warehouse Control System) – zintegrowane narzędzie kontroli, działające w czasie rzeczywistym i umożliwiające przepływ ładunków w magazynie. 
 

Czytaj więcej