Dołącz do czytelników
Brak wyników

W BRANŻY , STRATEGIE MAGAZYNOWE

8 sierpnia 2022

Inspekcja obiektów z wykorzystaniem dronów

0 258

Dematic wprowadza do swojej oferty innowacyjną usługę do kompleksowej kontroli systemów intralogistycznych. Klienci mogą przeprowadzać regularne kontrole bezpieczeństwa i inspekcje wizualne za pomocą dronów.

Dzięki Dematic Drone Inspection Services monitorowanie i kontrolowanie dużych systemów automatyki, w tym systemów AS/RS, jak również urządzeń, składowanych towarów i budynków, będzie szybsze i bardziej bezpieczne, co zmniejszy ryzyko wystąpienia awarii. Ograniczy to także zapotrzebowanie na techników obsługujących skomplikowane urządzenia bezpieczeństwa na dużych wysokościach, a wszystko to bez utraty jakości.

– Bezpieczeństwo w miejscu pracy zawsze ma najwyższy priorytet – mówi René Sickler, Senior Director Value Added Services Dematic EMEA. – Dlatego też każdy system i komponent mający znaczenie dla bezpieczeństwa musi być regularnie kontrolowany i sprawdzany pod kątem wszelkich wad. Dzięki naszemu rozwiązaniu Dematic Drone Inspection Services obiekty korzystające z niego mogą być zamykane na krótsze, zaplanowane okresy i szybciej uruchamiane ponownie w środowisku bardzo bezpiecznym dla pracowników obsługi.

Aby efektywnie wdrożyć to innowacyjne podejście we wszystkich markach, Centralna Grupa Technologii i Innowacji w firmie macierzystej KION GROUP AG zajęła się zarządzaniem projektem. Sickler zauważa: – Dzięki połączeniu naszych możliwości z zasobami KION, szybko pokonaliśmy techniczne, organizacyjne, prawne oraz regulacyjne wyzwania istworzyliśmy nowy rodzaj usługi, która zapewnia klientom prawdziwą wartość dodaną. Inspekcje dronem firmy Dematic zostały zatwierdzone przez niemiecki Federalny Urząd Lotnictwa i nowe rozwiązanie jest już obecne w Europie Środkowej. Plany na przyszłość przewidują rozszerzenie dostępności usług na cały świat.

Unikanie długich przestojów serwisowych

Obecnie technicy serwisowi przeprowadzają kontrole wizualne przede wszystkim z wykorzystaniem dużej ilości sprzętu ochronnego na znacznych wysokościach. To wymaga skomplikowanych środków

ostrożności – czasami nawet rusztowań – i może skutkować długimi przestojami oraz wysokimi kosztami. Jednak usługi inspekcji dronem Dematic Inspection Services m...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy