Dział: STRATEGIE MAGAZYNOWE

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Rozwiązania automatyczne w magazynach typu chłodnia i mroźnia

Obserwując trendy z ostatnich lat, możemy zauważyć w Polsce ciągły wzrost handlu detalicznego produktami żywnościowymi, stymulowany dodatkowo migracją ludności ze Wschodu, spowodowaną wojną w Ukrainie. Zwiększony popyt na artykuły żywnościowe i inne produkty pierwszej potrzeby obejmuje również asortymenty wymagające kontrolowanej temperatury.

Czytaj więcej

Automatyczne mroźnie wysokiego składowania

Rynek artykułów mrożonych rośnie z roku na rok, a detaliczny handel spożywczy wciąż poszerza asortyment i powierzchnie sprzedaży. W związku z tym rośnie również zapotrzebowanie na odpowiednie zdolności produkcyjne i magazynowe w całym łańcuchu dostaw. Niezbędna do tego infrastruktura wymaga systemów i procesów intralogistycznych o maksymalnej efektywności, wydajności i dostępności.

Czytaj więcej

Wyzwania w realizacji zautomatyzowanego DC na pustyni

Miebach Consulting zajmuje się szerokim spektrum usług projektowych od strategii przez koncepcję, po nadzór nad realizacją oraz wdrożenia i uruchomienia obiektów logistycznych. Praktycznie od rozpoczęcia planowania koncepcyjnego przeszliśmy właściwe całą tę drogę z naszym klientem Binzagr, aby po paru latach móc pochwalić się jednym z największych i najbardziej zautomatyzowanych magazynów paletowych nie tylko na Bliskim Wschodzie, ale również na świecie.

Czytaj więcej

Audyt magazynu kluczem do większej wydajności i redukcji kosztów

Silna konkurencja na rynku logistyki magazynowej pozostawia dziś naprawdę niewiele miejsca na pomyłki, wymaga to perfekcyjnej dystrybucji produktów z magazynu do drzwi klienta. Wystarczy błąd w systemie lub opóźnienie w dostawie, aby wpłynąć na reputację firmy i zachwiać strumieniem jej przychodów. Logistyka magazynowa boryka się dziś z wieloma wyzwaniami, które – jeśli nie zostaną jasno zdefiniowane – prowadzą do większych problemów. Poparty analitycznie plan optymalizacji magazynu może skutecznie zrównoważyć te problemy. Co oznacza jednak pojęcie optymalizacji magazynu, dlaczego jest ważne i jak stworzyć realny do wdrożenia plan optymalizacji?

Czytaj więcej

Globalny handel na rozdrożu

Rollercoaster światowej logistyki zwalnia. Wychodzi z ponaddwuletniego kryzysu? Tak, ale daleko do optymizmu.

Czytaj więcej

Bezpieczniejsze inspekcje dzięki technologii dronów

Nowa usługa inspekcji firmy Dematic pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, zmniejszając ryzyko obrażeń u pracowników.

Czytaj więcej

Blisko 6 mln m2 – tyle certyfikowanej powierzchni Panattoni miało w swoim polskim portfolio na koniec września

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, na koniec trzeciego kwartału tego roku miał blisko 6 mln m2 powierzchni przemysłowej z certyfikatem. Z tego blisko pół miliona, w 12 lokalizacjach, uzyskało certyfikat w systemie BREEAM na poziomie Excellent, który obecnie jest standardem u dewelopera. Na ocenę środowiskową czeka kolejne 4,6 mln m2.

Czytaj więcej

Pracownik przyszłości. Sztuczna inteligencja, grywalizacja i innowacyjne roboty

Doskonałość operacyjna rozumiana jako bezpieczna, a zarazem efektywna praca w magazynie to od lat istotna część działań FM Logistic. By zapewnić bezpieczną pracę swoim pracownikom zgodną ze światowymi trendami, firma wciąż rozwija innowacyjne rozwiązania na swoich platformach logistycznych. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji, egzoszkieletom wspierającym najcięższą pracę oraz szkoleniom opartym na wirtualnych grach, chce być liderem nowoczesnych rozwiązań bezpieczeństwa i higieny pracy.

Czytaj więcej

Magazyn 4.0 - Wywiad

Przed podjęciem decyzji o automatyzacji magazynu należy jasno zdefiniować cele, jakie chcemy osiągnąć, inwestując w takie rozwiązanie – mówi Mirosław Cygan, dyrektor Działu Sprzedaży Suretu, w rozmowie Januszem Mincewiczem.

Czytaj więcej

Usługi Value Added Services – case study. Kompletacja cyfrowa

Jeszcze kilkanaście lat temu VAS oznaczał przede wszystkim realizację potrzeb związanych z obszarem wymiany danych, w tym dokładności kompletacji, dostępności towaru czy statusu przesyłki. Pojawiały się także podstawowe aktywności dotyczące działań z produktem, takie jak etykietowanie czy tworzenie zestawów promocyjnych. Obecnie rozwój nowoczesnych kanałów dystrybucji retail, e-commerce czy omnichannel mocno rozwinął usługi co-packingowe, a etykietowanie, displaye, produkcja zestawów promocyjnych stały się standardowym elementem ofert operatorów logistycznych. Wśród nowych trendów w tym obszarze pojawiły się usługi co-manufacturingu (czyli przejęcia kompetencji produkcyjnych od klientów), czy kastomizacji produktów (dopasowania do wymagań klienta indywidualnego).

Czytaj więcej

Systemy wspomagające kompletację. Kompletacja – kluczowy proces w magazynie

Kompletacja to najbardziej pracochłonny (a zatem i najbardziej kosztowny) proces w całym przepływie magazynowym – szczególnie w magazynach dystrybucyjnych, gdzie koszt ten może być wielokrotnie wyższy niż w innych procesach. Kompletacja na ogół schodzi z poziomu obsługi kompletnych jednostek transportowych (np. palet z homogenicznym towarem) do poziomu obsługi pojedynczych sztuk lub co najwyżej opakowań zbiorczych. To oznacza konieczność wykonania co najmniej kilku, a czasem nawet kilkudziesięciu operacji, aby obsłużyć taką samą ilość towaru co np. w przypadku pojedynczej operacji załadunku.

Czytaj więcej

Od czego zacząć proces automatyzacji magazynu? Najlepsze praktyki automatyzacji magazynu

Decyzja, kiedy zautomatyzować magazyn, zależy od wielu czynników. Należy ocenić swoje procesy i procedury, zbadać swój łańcuch dostaw, zweryfikować własną wiedzę fachową i zidentyfikować luki w obecnej technologii oraz przyszłych celach biznesowych.

Czytaj więcej