Dział: STRATEGIE MAGAZYNOWE

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak zaplanować prawidłowo magazyn dystrybucji produktów farmaceutycznych?

Temat naszych rozważań jest jednym z najbardziej fascynujących w dziedzinie planowania procesów i magazynów logistycznych w ogóle. Nie tylko ze względu na obowiązujące przepisy i zalecenia GDP[1], ale także z uwagi na oczekiwania inwestorów dotyczące efektywności procesów wewnątrz takiego magazynu.

Czytaj więcej

Logistyka kontraktowa przebiła oczekiwania na 2023 r.

Europa jest obecnie drugim największym rynkiem logistyki kontraktowej na świecie i tak pozostanie przynamniej do 2027 r. Usługi realizowane na Starym Kontynencie będą wkrótce warte ponad 90 mld euro, ale tutejsi operatorzy stracą udziały w globalnym rynku na rzecz firm azjatyckich. Sektor zachowa jednak wiele unikatowych cech, m.in. niemal idealnie równy podział przychodów z operacji dystrybucyjnych i magazynowych. Branżowi eksperci są przekonani, że rynek czeka stabilny wzrost, choć nie tak dynamiczny jak w czasie pandemii.

Czytaj więcej

Logistyka magazynowa dla farmacji – jakie powinna spełniać wymagania?

Im cenniejszy produkt lub usługa, tym zaplecze logistyczne powinno spełniać bardziej rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa i zgodności z przepisami. Nie bez powodu zatem logistyka magazynowa dla branży farmaceutycznej musi być dostosowana do standardów wyznaczonych przez Prawo farmaceutyczne i Dobrą Praktykę Dystrybucyjną.

Czytaj więcej

Rozwiązania automatyczne w magazynach typu chłodnia i mroźnia

Obserwując trendy z ostatnich lat, możemy zauważyć w Polsce ciągły wzrost handlu detalicznego produktami żywnościowymi, stymulowany dodatkowo migracją ludności ze Wschodu, spowodowaną wojną w Ukrainie. Zwiększony popyt na artykuły żywnościowe i inne produkty pierwszej potrzeby obejmuje również asortymenty wymagające kontrolowanej temperatury.

Czytaj więcej

Automatyczne mroźnie wysokiego składowania

Rynek artykułów mrożonych rośnie z roku na rok, a detaliczny handel spożywczy wciąż poszerza asortyment i powierzchnie sprzedaży. W związku z tym rośnie również zapotrzebowanie na odpowiednie zdolności produkcyjne i magazynowe w całym łańcuchu dostaw. Niezbędna do tego infrastruktura wymaga systemów i procesów intralogistycznych o maksymalnej efektywności, wydajności i dostępności.

Czytaj więcej

Wyzwania w realizacji zautomatyzowanego DC na pustyni

Miebach Consulting zajmuje się szerokim spektrum usług projektowych od strategii przez koncepcję, po nadzór nad realizacją oraz wdrożenia i uruchomienia obiektów logistycznych. Praktycznie od rozpoczęcia planowania koncepcyjnego przeszliśmy właściwe całą tę drogę z naszym klientem Binzagr, aby po paru latach móc pochwalić się jednym z największych i najbardziej zautomatyzowanych magazynów paletowych nie tylko na Bliskim Wschodzie, ale również na świecie.

Czytaj więcej

Audyt magazynu kluczem do większej wydajności i redukcji kosztów

Silna konkurencja na rynku logistyki magazynowej pozostawia dziś naprawdę niewiele miejsca na pomyłki, wymaga to perfekcyjnej dystrybucji produktów z magazynu do drzwi klienta. Wystarczy błąd w systemie lub opóźnienie w dostawie, aby wpłynąć na reputację firmy i zachwiać strumieniem jej przychodów. Logistyka magazynowa boryka się dziś z wieloma wyzwaniami, które – jeśli nie zostaną jasno zdefiniowane – prowadzą do większych problemów. Poparty analitycznie plan optymalizacji magazynu może skutecznie zrównoważyć te problemy. Co oznacza jednak pojęcie optymalizacji magazynu, dlaczego jest ważne i jak stworzyć realny do wdrożenia plan optymalizacji?

Czytaj więcej

Globalny handel na rozdrożu

Rollercoaster światowej logistyki zwalnia. Wychodzi z ponaddwuletniego kryzysu? Tak, ale daleko do optymizmu.

Czytaj więcej

Bezpieczniejsze inspekcje dzięki technologii dronów

Nowa usługa inspekcji firmy Dematic pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, zmniejszając ryzyko obrażeń u pracowników.

Czytaj więcej

Blisko 6 mln m2 – tyle certyfikowanej powierzchni Panattoni miało w swoim polskim portfolio na koniec września

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, na koniec trzeciego kwartału tego roku miał blisko 6 mln m2 powierzchni przemysłowej z certyfikatem. Z tego blisko pół miliona, w 12 lokalizacjach, uzyskało certyfikat w systemie BREEAM na poziomie Excellent, który obecnie jest standardem u dewelopera. Na ocenę środowiskową czeka kolejne 4,6 mln m2.

Czytaj więcej

Pracownik przyszłości. Sztuczna inteligencja, grywalizacja i innowacyjne roboty

Doskonałość operacyjna rozumiana jako bezpieczna, a zarazem efektywna praca w magazynie to od lat istotna część działań FM Logistic. By zapewnić bezpieczną pracę swoim pracownikom zgodną ze światowymi trendami, firma wciąż rozwija innowacyjne rozwiązania na swoich platformach logistycznych. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji, egzoszkieletom wspierającym najcięższą pracę oraz szkoleniom opartym na wirtualnych grach, chce być liderem nowoczesnych rozwiązań bezpieczeństwa i higieny pracy.

Czytaj więcej