Jeśli naprawdę w coś wierzysz, skonfiguruj swój biznes zgodnie ze swoimi przekonaniami

POWIERZCHNIE MAGAZYNOWE

Niemal całe moje życie zawodowe związane było z nieruchomościami logistycznymi. Na rozwój tego biznesu wybrałem Polskę, bo lubię ten kraj. Polacy mają niemal identyczne jak Brytyjczycy poczucie humoru. To wręcz przerażające, jak dwie różne nacje odbierają pewne sprawy na tych samych częstotliwościach. Jedną z rzeczy, które kocham w tym kraju, jest to, że istnieje tu prawdziwe poczucie dobra i zła – mówi Hadley Dean, założyciel MDC2.

Jakie były początki Pana pracy zawodowej?
Na początku był Londyn. Od zawsze pracowałem w sektorze nieruchomości. Zaczynałem jako biegły rzeczoznawca – w zawodzie, który miał już swoją historię i tradycję. Wtedy w Wielkiej Brytanii profesja ta porównywana była do bycia lekarzem czy prawnikiem. Miała wielką renomę. Odbyłem egzaminy zawodowe, by zostać członkiem RICS (Royal Institution of Chartered Surveyors – Królewski Instytut Dyplomowanych Rzeczoznawców). To był fantastyczny czas. Już po kilku latach zdałem sobie sprawę, że Wielka Brytania jest dla mnie zbyt mała. Zrodziła się we mnie chęć poznawania innych krajów, mieszkania w nich i doświadczania nowych kultur.

Skąd pomysł na biznes magazynowy?
Niemal całe moje życie zawodowe związane było z nieruchomościami logistycznymi. Pracowałem dla sektora magazynowego w Wielkiej Brytanii jako agent, wynajmując budynki magazynowe dużym klientom. Kilka lat później trafiłem do Colliers, gdzie – pełniąc funkcję członka zarządu – kierowałem regionem Europy Środkowo-Wschodniej. Magazyny i logistyka od zawsze były moją wielką pasją. Tylko na trochę odłożyłem biznes logistyczny, żeby jako prezes EPP zarządzać portfelem nieruchomo...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy