Projekty logistyczne sieci Biedronka

POWIERZCHNIE MAGAZYNOWE

– Zmniejszenie dystansu do sklepów to przede wszystkim redukcja przejechanych kilometrów przez nasze ciężarówki, co przekłada się zarówno na poprawę kosztów firmy, jak i na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do środowiska – podkreśla w rozmowie z Januszem Mincewiczem Michał Gaweł, starszy menedżer ds. logistyki sieci Biedronka.

Biedronka to dziś nie tylko największa w Polsce sieć sklepów spożywczych, ale także największy pracodawca. Jak jesteście przygotowani logistycznie, by obsłużyć tak dużą firmę, jaką jest dziś Biedronka?

Biedronka jest największą siecią handlową w Polsce, zatem odpowiedni system logistyczny jest konieczny do zapewnienia właściwej obsługi ponad 3400 sklepów na terenie całego kraju. Codzienne wyzwanie, jakim jest dostarczenie świeżych produktów do ponad 5 mln klientów dziennie, realizowane jest przez 17 centrów dystrybucyjnych, zlokalizowanych w taki sposób, by zapewnić optymalne warunki transportu do każdej placówki. Całkowita dostępna powierzchnia magazynowa, którą dysponujemy, to aktualnie ok. 450 tys. m2. Powiększyła się ona w ubiegłym roku przez otwarcie najnowocześniejszego centrum dystrybucyjnego, które zlokalizowane jest w Stawigudzie k. Olsztyna. Nasze cent...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy