Magazyny na płody rolne są coraz nowocześniejsze i coraz lepiej wyposażone

POWIERZCHNIE MAGAZYNOWE

– Polska jest europejskim potentatem rolniczym, jednym z największych producentów żywności i nic nie wskazuje, by to się miało zmienić, dlatego rynek rolniczy będzie nadal się rozwijać, będą rosły jego potrzeby, w tym także zapotrzebowanie na magazyny rolnicze – prognozuje Joanna Prokopiuk, dyrektor sprzedaży w firmie Protan Elmark, w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

Jak duży jest dziś polski rynek magazynów rolniczych?

W ostatnich latach rynek nowoczesnych magazynów rolniczych oraz obiektów na potrzeby rolnictwa bardzo dynamicznie się rozwija. Świadczą o tym też nasze wyniki, bo branża rolnicza jest jedną z sześciu czołowych obsługiwanych przez naszą firmę. Nasze przychody w tym sektorze ciągle rosną. W ubiegłym roku na potrzeby rolnictwa zrealizowaliśmy zamówienia na poziomie 4 mln zł, o pół miliona więcej niż w 2021 r.

A czy rynek magazynów rolniczych jest już konkurencyjny?

Tak, widzimy też, jak on rośnie. W naszym przypadku jest to wzrost, w tej konkretnej branży, o 12%. Widzimy, że potencjał rośnie m.in. po liczbie zapytań spływających z sektora. Według raportu Powszechnego Spisu Rolnego z 2020 r., sukcesywnie rośnie wielkość powierzchni gospodarstw rolnych i w ciągu dekady średnia ich wielkość wzrosła o 13%. Jest więc potencjał do wykorzystania, który my i nasza branża chcemy zagospodarować.

Joanna Prokopiuk, d...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy