Jungheinrich przejmuje arculus GmbH z Monachium

WEWNĘTRZNY TRANSPORT Aktualności

Jednym z filarów strategii firmy Jungheinrich jest automatyzacja. Konsekwentnie dążąc do rozwoju w tym obszarze koncern w czwartym kwartale 2021 roku przejął arculus GmbH z Monachium, firmę działającą w obszarze autonomicznych robotów AMR, modułowych platform produkcyjnych i oprogramowania do automatyzacji.

Dzięki arculus firma Jungheinrich rozszerza swoje dotychczasowe portfolio systemów automatyki o wysoce innowacyjne rozwiązania sprzętowe i oprogramowanie w szybko rozwijającym się segmencie autonomicznych robotów mobilnych. Dzięki nagrodzonemu nagrodą IFOY 2021 oprogramowaniu firmy arculus floty AMR i AGV - niezależnie od producenta - mogą być obsługiwane w oparciu o interfejsy VDA 5050.

Dzięki przejęciu firmy arculus udało nam się kompleksowo poszerzyć nasze kompetencje w zakresie automatyki. Możliwe obszary zastosowania urządzeń AMR, takie jak procesy kompletacji zgodnie z zasadą towar do człowieka, będą nadal dynamicznie się rozwijać, nie tylko ze względu na stale rosnący handel elektroniczny. Wraz z zespołem arculus otwieramy nowy rozdział w kształtowaniu magazynu przyszłości - powiedział Dr. Lars Brzoska, prezes zarządu Jungheinrich AG.

(Źródło: Jungheinrich)

Przypisy