Must have magazynu. Okiem ekspertów

DODATEK SPECJALNY: „SYSTEMY IT W MAGAZYNIE”

Jak dostawcy systemów informatycznych oceniają poziom cyfryzacji zarządzania rodzimych magazynów? Czy i jak zarządzanie magazynem w czasie pandemii wpłynęły na zapotrzebowanie dotyczące wyboru bądź rozbudowy systemów informatycznych? „Nowoczesny Magazyn” pyta ekspertów.


Jakub Ciołek
Key Account Manager Consafe Logistics

Zakładając, że cyfryzacja oprócz systemów IT obejmuje również wykorzystanie nowych technologii: sztucznej inteligencji, automatyzacji, IoT, rozwiązań chmurowych, to obecny trend na pewno może napawać optymizmem. Na naszym rodzimym podwórku znajdziemy pełne spektrum magazynów: od tych, które przeszły proces cyfryzacji kompleksowo, po magazyny działające identycznie jak w latach 90. w oparciu o drukowane listy kompletacyjne.  Na pewno w ciągu ostatnich lat wzrosła świadomość i wiedza dotycząca rozwiązań IT, a cyfryzacja z kolei przestała być postrzegana tylko jako konieczność, ale również jako proces zwiększający konkurencyjność i wydajność logistyki magazynowej. Głównym czynnikiem decydującym o cyfryzacji jest sposób postrzegania logistyki w przedsiębiorstwie. W momencie kiedy firma przestaje ją widzieć jako usługę dla głównej części biznesu i dostrzega w niej potencjalną przewagę konkurencyjną, decyzje o cyfryzacji zapadają bardzo szybko.
Klienci zmienili część priorytetów którymi kierowali się w wyborze systemów IT przed pandemią. Obecnie najważniejsza jest możliwość szybkiego dostosowania systemu do zmieniających się warunków i czas w jakim możemy wdrożyć i obsłużyć nowy proces czy też nową gałąź naszego biznesu. Zauważalna jest też zmiana w procesie podejmowania decyzji, które są podejmowane szybciej. Według raportu ManpowerGroup, blisko 30% firm w Polsce zdecydowało się na przyspieszenie decyzji o wdrożeniu automatyz...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy