Autor: Marcin Złoch

.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Systemy WMS muszą wspierać logistykę 5.0

System zarządzania magazynem WMS wspiera użytkownika na każdym etapie pracy. Dzięki temu logistyka magazynowania i poszczególne jej procesy – dostawa, przyjęcie, wydanie, składowanie, inwentaryzacja – są zorganizowane i przynoszą korzyści przedsiębiorstwu.

Czytaj więcej

Współczesny biznes potrzebuje drukarek. Zarządzanie drukiem

Usprawnienie pracy magazynierów, a także eliminacja błędów ludzkich możliwe są dzięki zastosowaniu specjalistycznych rozwiązań – sprzętów i aplikacji. Zarówno przy wysyłce, odbiorze, jak i przeładunku produktów w całym łańcuchu dostaw, przemysłowe drukarki etykiet stanowią integralną część rozwiązań w zakresie identyfikacji.

Czytaj więcej

Jakie korzyści daje automatyczna identyfikacja? Przyszłość należy do RFID

Automatyczna identyfikacja kojarzona jest głównie z pozyskiwaniem danych do systemów komputerowych przy wykorzystaniu kodów kreskowych. Jednak obejmuje też rozwiązania oparte na technologii RFID i systemach wizyjnych. Stanowi ułatwienie w procesach planowania, realizowania oraz kontrolowania sprawnego przepływu surowców, materiałów i wyrobów gotowych, a więc – w logistyce.

Czytaj więcej

Cyfrowa skrzynka. Jak zaoszczędzić czas i koszty dzięki cyfrowym dokumentom?

Wiele przedsiębiorstw, ograniczając konieczność drukowania dokumentów, stawia na obieg cyfrowy. Nie tylko redukuje to zużycie papieru, ale przekłada się również na eliminację strat ekologicznych związanych z procesem transportu przez pocztę czy firmy kurierskie. Faktury czy umowy mogą być wysyłane w formie elektronicznej automatycznie z poziomu systemu do klienta, bez konieczności drukowania, pakowania do kopert i transportu.

Czytaj więcej

Chmura obliczeniowa wsparciem w hybrydowym świecie. Jakie alternatywy dla Integrated Business Planning będą następcą Advanced Planning and Optimization?

Chmura obliczeniowa z pewnością była jedną z najjaśniej świecących gwiazd pośród rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw w okresie pandemii COVID-19. Rozwój chmury będzie nadal przyspieszać, a firmy muszą przygotować się na to, że ich rozwiązania chmurowe będą dojrzewać wraz z rozwojem ich cyfrowych środowisk, a także łańcuchów dostaw.

Czytaj więcej

Urządzenia Auto ID wzbogacone funkcjami RFID. Ulepszanie sprawdzonych konstrukcji

Konieczność podnoszenia wydajności, maksymalnie skrócony czas dostaw, bezbłędna kontrola stanów magazynowych, szybka realizacja zamówień, nadzór nad obiegiem dokumentów i nieprzerwany dostęp do aktualnych danych sprawiają, że wdrożenie odpowiednich rozwiązań Auto ID staje się niezbędne.

Czytaj więcej

W przyjaźni z algorytmami

Obecnie obsługa magazynu wymaga dużego nakładu pracy, a branża ma trudności w znalezieniu i utrzymaniu pracowników do kompletacji i pakowania. O ile roboty doskonale sprawdzają się w powtarzalnych zadaniach, o tyle do tej pory brakowało im inteligencji, która umożliwiałaby identyfikowanie i obsługę dziesiątków tysięcy nieustannie zmieniających się produktów podczas typowej pracy w magazynie. Sztucznej inteligencji.

Czytaj więcej

Jak nie wpaść w klatkę Faradaya?

Terminal usprawniający prace magazyniera nie musi być urządzeniem naręcznym. Może być zainstalowany na wózku. Zdaniem ekspertów, odpowiednio dobrany terminal wózkowy ułatwia pracę, a dodatkowo zaoszczędzi czas i pieniądze. Kluczowe jest więc dokonanie przemyślanego zakupu, uwzględniającego wszystkie niekorzystne warunki otoczenia wpływające na jego pracę.

Czytaj więcej

Ramię w ramię z robotem

Pakowanie, paletyzacja bądź depaletyzacja to zadania mocno obciążające pracowników, a często to właśnie wydajność końcówki linii produkcyjnej decyduje o możliwościach produkcyjnych całego zakładu. Optymalizacja ułożenia produktów na warstwie podczas paletyzacji przekłada się także m.in. bezpośrednio na obniżenie jednostkowych kosztów magazynowania oraz transportu produktu. Zrobotyzowanie paletyzacji i pakowania gwarantuje odpowiednią wydajność pakowania i wysyłki produktów, niezależną od sytuacji kadrowej. Otwiera zatem możliwość, by produkować więcej i szybciej, ograniczając przy tym straty.

Czytaj więcej

WMS i zasady zwrotów

Zjawisko zwrotów w branży logistycznej jest czymś zupełnie naturalnym, a jego skala będzie intensywnie się zwiększać. Jego przyczyną są m.in. nowe zasady dotyczące zwrotów w handlu na odległość. Kolejną grupę stanowią zwroty będące konsekwencją błędu pracownika. Ale to oczywiście nie wyczerpuje listy. Na szczęście można temu zaradzić. Precyzyjne procedury postępowania, odpowiednie przygotowanie pracowników magazynowych i dobrze dobrany WMS eliminują ich liczbę. 

Czytaj więcej

Niestabilne połączenia sieci generują realne straty

Bezprzewodowe sieci LAN przestały być dodatkiem w infrastrukturze teleinformatycznej magazynów. Zamiast być dodatkowym sposobem dostępu do internetu, coraz częściej stają się głównym mechanizmem wykorzystywanym do łączenia urządzeń końcowych użytkowników. Jednak źle zaprojektowana sieć Wi-Fi może stać się przyczyną wielu kłopotów.

Czytaj więcej

Jak dobrać terminal?

Użytkownicy przenośnych terminali i komputerów mogą korzystać z nich na każdym etapie pracy. To największa zaleta tych urządzeń. Jednocześnie przy ich zakupie należy mieć świadomość dużego ryzyka, bowiem przenośne urządzenia stanowią znaczne obciążenie dla budżetu firmy i aby zagwarantować zwrot z inwestycji, muszą spełniać swoją funkcję odpowiednio długo, czyli być możliwie najlepiej dobrane do wykonywanych zadań.

Czytaj więcej