Rozwiązania IT pomagają usprawnić procesy w magazynie

DODATEK SPECJALNY: „SYSTEMY IT W MAGAZYNIE”

Innowacyjne technologie poprawiają efektywność, zapewniają precyzję i wysoką jakość procesów, a także wzmacniają konkurencyjność przedsiębiorstw.

Świat od XVIII w. przechodzi przez kolejne fazy rozwoju przemysłu – od produkcji mechanicznej przez elektryfikację i linie montażowe po cyfryzację i automatyzację. Obecnie na naszych oczach tworzy się czwarta rewolucja przemysłowa, która nastawiona jest na jeszcze bardziej zaawansowane rozwiązania. Firmy muszą za tym wszystkim nadążyć, jeśli chcą utrzymać się na rynku. Wspierają je w tym rozwiązania IT. Dostawcy IT oferują rozwiązania, które przyspieszają produkcję, zmniejszają koszty, podnoszą jakość produktu albo ograniczają konieczność udziału człowieka na pewnych etapach produkcji. Zawsze firma zyskuje jakąś wartość mogącą stanowić o istotnym zwiększeniu rentowności.

ERP i WMS

Newralgicznym miejscem firmy jest magazyn. Jego sprawna obsługa może znacznie wesprzeć działalność przedsiębiorstwa. W tym celu warto wprowadzić do magazynu rozwiązania teleinformatyczne usprawniające procesy magazynowe.
Magazyny obsługujące bardzo duże ilości towaru działające zgodnie z zasadami logistyki omnichannel muszą pracować dynamicznie i zapewniać dostawę zamówień w coraz krótszym czasie. Tak wymagające środowisko stawia firmy przed koniecznością prowadzenia ścisłej kontroli realizowanych procesów, co wymaga zastosowania cyfrowego narzędzia optymalizującego zarządzanie magazynem. Może służyć temu system ERP (Enterprise Resource Planning, planowanie zasobów przedsiębiorstwa). To oprogramowanie, którego celem jest uproszczenie przepływu informacji w firmie, co pomaga zapobiegać powtórzeniom, roz...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy