Na CeMAT do Hanoweru

WYDARZENIA

W momencie wysyłania do druku tego wydania „Nowoczesnego Magazynu” zegar odmierzał jeszcze dni do największych tegorocznych targów branży logistycznej w Europie — CeMAT. Już dzisiaj wiemy jednak, czym branża będzie się chwalić 2-6 maja w Hanowerze. 

Sektor logistyki wewnętrznej w samych Niemczech to kilka tysięcy firm. Na CeMAT 2011 przyjadą najbardziej liczące się z nich, natomiast najwięcej wystawców zagranicznych pochodzi z Austrii, Chin, Danii, Holandii, Indii, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoch. CeMAT to tradycyjne targi innowacji, wystawcy prezentują nowinki technologiczne m.in. z zakresu kompleksowej automatyzacji procesów pakowania i konfekcjonowania (wykorzystanie robotów przy pakowaniu, załadunku i rozładunku towarów, układaniu palet). Tematem wiodącym wystawy jest „zrównoważony rozwój w intralogistyce”, ważne miejsce zajmą zatem prezentacje dotyczące ochrony środowiska (alternatywne źródła zasilania) i dotyczące tzw. efektywności energetycznej w sektorze transportowym i logistyce. Spora będzie również targowa oferta środków transportu wewnętrznego: dźwigów, podnośników, wózków widłowych i magazynowych, a także transporterów. 

REKLAMA

 

Na zbliżających się targach CeMAT w Hanowerze firma STILL zaprezentuje produkcyjną wersję modelu RX 70 HIBRID. Pierwsze, prototypowe wersje zostały przedstawione w 2008 roku. Jak deklaruje producent przy eksploatacji wynoszącej powyżej 1500 motogodzin rocznie in...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy