Najlepsze lokum dla widlaka

Logistyka wewnątrzzakładowa

Nie ma ścisłych zasad, którymi należy kierować się, przygotowując „zajezdnię” wózków widłowych. W każdej firmie wygląda ona zatem inaczej. Nie znaczy to, że nie obowiązują tu żadne reguły. Wręcz przeciwnie. 

 

Praktyka pokazuje, że wózki parkują zarówno na terenie magazynu, jak i poza nim. Nierzadko miejsce dla nich wyznacza się tam, gdzie nie jest możliwe prowadzenie normalnej działalności operacyjnej danej firmy (na przykład z uwagi na wysokość obiektu). To, jak urządzona jest owa „zajezdnia”, zależy również od rozmiarów floty maszyn, a także od tego, jakiego typu są to wózki. 

 

 

Rozmiar i... wentylacja


Im więcej miejsca w „zajezdni”, tym lepiej. Zasada jest prosta, miejsca dla wózków widłowych powinno być tak dużo, aby zapewnić bezproblemowy wjazd i wyjazd założonej liczby urządzeń, bez konieczności przestawiania pozostałych maszyn. Pomieszczenie powinno również zapewniać nieskrępowany ruch pieszym (wyodrębniony „korytarz” dla ruchu osobowego), pozwalać na wykonywanie podstawowych czynności obsługowych przy wózkach, a także powinno być oddzielone od zasadniczej części operacyjnej magazynu. 
Specjaliści zwraca...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy