Dział: Logistyka wewnątrzzakładowa

   

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Używany — niczym nowy

Z Dariuszem Wierzbickim, Dyrektorem Serwisu BT Polska Sp. z o.o., rozmawia Sebastian Śliwieński. 

Czytaj więcej

Subiektywny ranking usterek wózków widłowych

Jak skutecznie zepsuć widlaka tak, by jego właściciel wydał fortunę na naprawy? 
W polskich magazynach znajdziemy naprawdę świetnych „specjalistów” od tego typu zadań. Co się najczęściej psuje, jakie są główne awarie i gdzie leży granica między niedoskonałością techniczną urządzeń a ludzkim niedbalstwem — zapytaliśmy o to serwisantów. 

Czytaj więcej

Z nożycami na wysokości

W pracach magazynowych są nie do przecenienia. Podnośniki wieżowe używane są zarówno do wykonywania czynności związanych na przykład z obsługą regałów magazynowych, jak i do prac remontowych prowadzonych w obiektach. 

Czytaj więcej

Przenośniki zamiast wózków

Nie w każdej działalności produkcyjnej czy hali magazynowej optymalnym środkiem transportu poziomego są wózki widłowe. Różnego rodzaju przenośniki równie efektywnie jak widlaki mogą transportować materiały nie tylko w poziomie, ale również w pionie.

Czytaj więcej

Silny jak słoń

Jumbo – tym słowem zazwyczaj pieszczotliwie określa się słonia. I to właśnie słoń stał się swego rodzaju wizytówką podnośników podciśnieniowych marki Schmalz.

Czytaj więcej

Młoda marka

Urządzenia do transportu poziomego marki Jumbo, Lancer oraz Ranger mają wyjątkowo szeroki zakres zastosowań i mogą być używane do transportu towarów w różnych gałęziach przemysłu. Wózków tych używa się w wielu krajach. Wykorzystują je zarówno mikroprzedsiębiorstwa, jak również międzynarodowe korporacje. Urządzenia te mają wspólny mianownik, produkowane są przez Terrę - dynamicznie rozwijającą się europejską grupę przedsiębiorstw, która swoje korzenie ma w Austrii. 

Czytaj więcej

Stuprocentowy Japończyk

Nissan wprowadził zmiany w modelach wózka serii LX. Dotyczą one nie tylko wyglądu zewnętrznego urządzenia, ale także tego, co w wózkach najistotniejsze – napędu, skrzyń biegów, przekładni. Produkcja tych modeli zaczyna się we wrześniu 2007 r. w fabryce w Tokio w Japonii. Z tego powodu będzie to w stu procentach japoński produkt.

Czytaj więcej

Nowy Nissan serii QX2

Seria QX2 jest następcą cieszącej się niesłabnącą popularnością serii QX, z której wózki są cenione przede wszystkim za niezawodność, prostotę obsługi i interesujące wzornictwo. Dostawy urządzeń z nowej serii rozpoczęły się wiosną br. Oferta obejmuje trzy modele: 2-tonowy, 2,5-tonowy oraz 3-tonowy. Wózki dostępne są w wersji z krótkim lub długim rozstawem osi. 

Czytaj więcej

Koncepcja z przyszłością: 15-procentowa oszczędność

Na międzynarodowych targach logistyki magazynowej CeMAT 2008 Jungheinrich zaprezentował ciekawe rozwiązanie. Z dużym optymizmem firma zapowiada, 
że nowy produkt wkrótce zmieni kierunek rozwoju całej branży magazynowej. Jest to pojazd koncepcyjny 
o nazwie „Concept ’08”, stworzony z myślą o inteligentnym magazynowaniu i efektywnym wykorzystaniu energii. 

Czytaj więcej

Dziesięć wersji elektrycznych podnośników

Poszerzona seria produktów MWP firmy Komatsu — elektrycznych podnośników do niskiego podnoszenia palet dla pojazdów ciężarowych obecnie 
o nośności od 1,4 do 3 ton. 
 

Czytaj więcej

Terminal wózkowy jako narzędzie optymalizacji

Jakimi głównymi kryteriami warto się kierować przy wyborze terminali dla wózków widłowych do naszej firmy? I czy w ogóle taki zakup jest uzasadniony i przyniesie firmie 
z czasem konkretne oszczędności? Odpowiedź jest tym trudniejsza, że obecnie każdy przedsiębiorca uważnie liczy każdy grosz. 

Czytaj więcej