Dołącz do czytelników
Brak wyników

POWIERZCHNIE MAGAZYNOWE

23 października 2018

Nowy obiekt produkcyjno-magazynowy realizowany przez Panattoni Europe

0 133
Panattoni Europe zrealizuje kolejną inwestycję produkcyjno-magazynową w formule build-to-own (BTO), której zleceniodawcą jest niemiecka firma Voss Fluid.

Panattoni Europe informuje o kolejnym projekcie produkcyjno-magazynowym. Jest nim budowa fabryki komponentów hydraulicznych firmy Voss Fluid o powierzchni ponad 10 tys. mkw. Inwestycja powstaje na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i jest realizowana w formule BTO. 

Najnowsza realizacja Panattoni Europe to pierwsza inwestycja koncernu w Polsce i kolejna dla całej grupy. Fabryka powstanie nieopodal działającej już od prawie 15 lat spółki-siostry przedsiębiorstwa - Voss Automotive, która jest ważnym i nieustannie rozwijającym się inwestorem w regionie.

Inwestycja o powierzchni 10 555 mkw. powstaje na 3,2-hektarowej działce, w Nowej Wsi Legnickiej, na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Realizacja przewiduje przyszłą ekspansję fabryki. Obecnie hala produkcyjna zajmie ok. 7700 mkw., i zostanie dostosowana do instalacji technologicznych firmy, czyli między innymi sprężonego powietrza oraz zasilania energetycznego maszyn. W hali zwiększone będzie natężenie oświetlenia LED aż do 500 lux. Ze względu na planowaną instalację regałów automatycznych w części magazynowej o powierzchni 1500 mkw., Panattoni Europe zadba o odpowiednie parametry posadzki - nośność, gładkość i grubość. Część socjalno-biurowa zajmie ok. 1200 mkw., dzięki czemu zatrudnienie w nowej fabryce wyniesie docelowo aż 150 osób. W podpisaniu transakcji pośredniczyła agencja JLL. Zakoń...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy