Papierowe systemy dedykowane ochronie termicznej w łańcuchu chłodniczym

OPAKOWANIE I OZNAKOWANIE TOWARU Aktualności

Ranpak Holdings Corp. („Ranpak”) (NYSE: PACK) prezentuje gamę produktów i usług zaprojektowanych tak, aby sprostać obecnym trendom na rynku łańcucha chłodniczego

Oczekuje się, że rynek opakowań dla łańcucha chłodniczego wzrośnie o 19,4% w latach 2020-20271. Aby sprostać temu rosnącemu zapotrzebowaniu, Ranpak zapewnia klientom szereg zrównoważonych i opłacalnych rozwiązań z zakresu ochrony termicznej na bazie papieru. Rodzina produktów Ranpak WrapPak® Protector to idealna opcja dla firm z branży spożywczej, które wysyłają produkty: mrożone, schłodzone lub w temperaturze pokojowej. Rozwiązania opakowaniowe na bazie papieru Ranpak nadają się do recyklingu domowego i są bardziej zrównoważonym i opłacalnym rozwiązaniem niż pakowanie przy użyciu tradycyjnych pudełek EPS czy innych materiałów na bazie tworzyw sztucznych.

REKLAMA

Rynek handlu elektronicznego żywności i napojów w Europie odnotował ogromny wzrost, ponieważ konsumenci zaznali wygody zamawiania żywności online podczas pandemii – powiedziała Anne de Rouw, Business Development Manager Cold Chain Europe. Obejmuje to zestawy posiłków, dostawy artykułów spożywczych oraz żywność specjalistyczną. Przewiduje się, że do 2025 r. 21% całego rynku żywności i napojów będzie zamawiane za pośrednictwem sklepów internetowych.2 Jednocześnie konsumenci poszukują ekologicznych rozwiązań w zakresie pakowania i nie mają pozytywnych wrażeń z rozpakowywania, jeśli otwierają pudełko pełne materiałów z tworzyw sztucznych. Dlatego firma Ranpak położyła duży nacisk na WrapPak® Protector, nasze rozwiązanie opakowaniowe na rynku łańcucha chłodniczego, stworzone na bazie papieru i wykorzystujące faliste podkładki papierowe jako wkładki termiczne.

De Rouw zauważyła, że oprócz funkcjonalności i zrównoważonego rozwoju cechujących rozwiązania Ranpak dla łańcucha chłodniczego, firmy spożywcze czerpią także korzyści ze zmniejszonej powierzchni wymaganej w magazynie, dodając, że „jedna paleta papieru WrapPak® wystarcza na zapakowanie takiej ilości produktów, co 24 palety pudeł łańcucha chłodniczego EPS!” Ranpak dostarcza zarówno papier WrapPak® Protector, jak i sprzęt konwertujący wymagany do wytwarzania falistych podkładek papierowych, umożliwiając użytkownikom końcowym produkcję materiału opakowaniowego na życzenie.

Ranpak WrapPak® Protector: Szczegóły

Specjaliści Ranpak współpracują z klientami, aby określić idealne konfiguracje pakowania konkretnych produktów. Obejmuje to określenie optymalnych rozmiarów pudełek z tektury falistej, aby jak najlepiej pasowały one do podkładek papierowych WrapPak® Protector. Dodatkowo Ranpak może polecić zrównoważone opakowania chłodzące, takie jak materiał Recycold (PCM), jeśli jest to wymagane. Ranpak Packaging Engineering Services posiada „pokój klimatyczny”, który umożliwia przeprowadzanie testów termicznych i opracowywanie w ten sposób niestandardowych rozwiązań dla klientów. WrapPak® to niepowlekany papier typu Kraft, w 100% nadający się do recyklingu, odnawialny i biodegradowalny oraz odporny na wilgoć. Jak wszystkie papierowe rozwiązania opakowaniowe Ranpak, podkład WrapPak® Protector jest wytwarzany z materiałów z certyfikatem FSC®.

Rozwiązania WrapPak® Protector są idealne dla produktów takich, jak czekolada i słodycze, które wymagają środowiska o kontrolowanej temperaturze, jak również do takich wyrobów, jak mięso, owoce morza, nabiał, soki i desery, wymagających przechowywania w schłodzonych warunkach czy wreszcie dla produktów mrożonych, które muszą być utrzymywane w temperaturze maksymalnie 0 stopni Celsjusza. Taartenwinkel.nl to holenderska firma produkująca ciasta, która używa WrapPak® Protector i przygotowuje do 400 ciast dziennie. WrapPak® Protector sprawia, że jej produkty mają zapewnioną 24-godzinną ochronę termiczną. Pakowane ciasta są odbierane o godzinie 21:00 i dostarczane następnego dnia. Opakowanie termiczne Ranpak zarówno chroni ciasta, jak i zapewnia odbiorcy doskonałe wrażenia podczas rozpakowywania.

Ranpak ułatwia instalację i konfigurację, zapewniając klientom konwerter WrapPak® Protector wraz z paletami papierowych paczek WrapPak® Protector. Proces pakowania jest prosty:

  1. Wybierz odpowiednie pudło z tektury falistej o podwójnych lub potrójnych ściankach.
  2. Użyj konwertera WrapPak® Protector, aby przekształcić papier w pofalowane podkładki o odpowiednim rozmiarze z wymaganą liczbą warstw w zależności od temperatury otoczenia, temperatury produktu i czasu wysyłki.
  3. Produkty są wkładane do wyściełanego pudełka z dołączonymi elementami chłodzącymi.
  4. Dodatkowo można zastosować wypełnienie przestrzeni, jeśli w zapakowanym pudełku znajdują się puste miejsca.
  5. Na koniec zamknij pudełko taśmą i możesz je wysyłać!

(Źródło: Ranpak)

Przypisy