Dołącz do czytelników
Brak wyników

Składowanie na piątkę

Baza wiedzy | 23 września 2021 | NR 4
0 155

Regularna kontrola rotowania SKU


Niektóre SKU rotują szybciej niż inne. Należy więc stale kontrolować ich rotację i dokonywać relokacji tych SKU, które z artykułów szybko rotujących stały się wolno rotującymi i na odwrót. Szybko rotujące SKU powinny być przechowywane w łatwo dostępnych i ergonomicznych lokalizacjach (na skraju półki i na wysokości pasa). SKU, które są często pobierane, jednocześnie można przechowywać jako zestawy.

 


Przechowywanie produktów w pojemnikach


Produkty składowane w otwartych regałach są narażone na zanieczyszczenia, takie jak brud, kurz i spaliny z wózków widłowych. Zastosowanie pojemników i przegródek nie tylko pomaga utrzymać czystość, porządek i dobry stan produktów, ale także maksymalizuje pojemność magazynową. Można również rozważyć przechowywanie zapasów w zamkniętym zautomatyzowanym systemie magazynowania i pobierania (ASRS), takim jak wertykalny system windowy lub karuzelowy.

 

 

Zautomatyzuj magazynowanie w celu maksymalnego zwiększenia pojemności


Wykorzystujesz tradycyjne regały i półki, mechanizmy automatyczne, a może połączenie obu rozwiązań? Warto porozmawiać z ekspertem w celu określenia możliwości poprawy aktualnie stosowanych metod. Automatyczne systemy składowania i poboru (ASRS) zabezpieczą Twoje zapasy przed uszkodzeniem i kradzieżą. Wykorzystując wysokość obiektu, system ASRS maksymalizuje pojemność magazy...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy