Wydarzenia 6_09

WYDARZENIA

Europolis wynajął 75.000 metrów kwadratowych 

DEWELOPER  Trzy kwartały 2009 roku łącznie zaowocowały najmem przez firmę Europolis ponad 30 procent obecnie oddanej do użytkowania powierzchni. 

Wśród klientów funduszu znalazły się między innymi następujące przedsiębiorstwa — w Europolis Park Błonie: Nagel Polska Sp. z o.o., McLane Polska Sp. z o.o., Helio S.A., Pekaes S.A., Nestle Waters 
Sp. z o.o., Euromark Polska Sp. z o.o., a w Eurpolis Park Poland Central: Integer.pl S.A., Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska Sp. z o.o. oraz FM Polska Sp. z o.o. 
Ostatni z najemców podpisał jeden z największych kontraktów w 2009 roku i jego łączna powierzchnia najmu w chwili obecnej opiewa na prawie 34.000 metrów kwadratowych. 

 

Siedmiokrotnie mniej magazynów w budowie

MAGAZYNY  W podsumowaniu trzeciego kwartału na rynku powierzchni magazynowych analitycy Jones Lang LaSalle informują, że po przekroczeniu 1 mln mkw. wolnej powierzchni najmu w połowie bieżącego roku, obecnie notowany jest niewielki spadek współczynnika powierzchni niewynajętej — o jeden punkt procentowy do 17,7 procent w całej Polsce. 

Występują rejony, gdzie współczynnik pustostanów sięga nawet 20 procent, między innymi na Śląsku. Natomiast w Poznaniu czy w Warszawie współczynnik jest na niskim poziomi...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy