Z nożycami na wysokości

Logistyka wewnątrzzakładowa

W pracach magazynowych są nie do przecenienia. Podnośniki wieżowe używane są zarówno do wykonywania czynności związanych na przykład z obsługą regałów magazynowych, jak i do prac remontowych prowadzonych w obiektach. 

 

Cechą wspólną podnośników nożycowych jest stosunkowo prosta konstrukcja. Do napędu służą silniki elektryczne lub spalinowe. Większość dostępnych na rynku podnośników ma charakter uniwersalny, znajduje zastosowanie zarówno do prac prowadzonych wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów. 
Jednym z walorów tego typu maszyn jest możliwość stosunkowo łatwego przewozu z jednego miejsca pracy na drugie, na co pozwalają niewielkie gabaryty w tak zwanej pozycji transportowej. 

 

Angielskie, nożycowe podesty samobieżne marki UpRight oferowane są w dwóch seriach napędzanych elektrycznie, a także jednej zaopatrywanej w motory dieslowskie. 

 

Rodem z ... Toyoty


Polski rynek zdominowały urządzenia zagranicznych producentów. Koncern Aichi podesty ruchome produkuje już blisko pół wieku. Marka wywodzi się koncernu Toyoty. Trzon oferty stanowią akumulatorowe podnośniki nożycowe. W obecnej gamie jest między innymi Skytower SW 08 CNL. Jest to urządzenie o maksymalnej wysokości roboczej wynoszącej 9,77 m (platforma znajd...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy