Zmiana organizacji pracy pod dyktando systemu

MOBILNY MAGAZYNIER

Systemy WMS są nieustannie rozwijane, ewoluują w kierunku w pełni konfigurowalnych rozwiązań, które można łatwo dostosować do zmieniających się warunków na rynku. A jakie zmiany w ostatnim czasie najmocniej przekładają się na doskonalenie i dopasowanie WMS?

Przyszłość należy do systemów pracujących na generowanych automatycznie zadaniach. Pracownik magazynowy nie zastanawia się, czy ma pracować na przyjęciach, czy na wydaniach. Dostaje do wykonania pewne zadanie i nie wie, jakie będzie następne, gdyż system WMS podejmuje najlepszą decyzję w ostatnim momencie. Systemy WMS mogą łączyć różne polecenia w tzw. kolejki zadań – multicykle, minimalizujące liczbę „pustych” przejazdów wózków widłowych. Firma Consafe Logistics robi krok naprzód i rozwija tzw. adaptacyjne multicykle, dostosowujące się do warunków na podstawie statystyk czasów przejazdów w magazynie. Podsumowując, przyszłość należy do inteligentnych systemów WMS, które przy zmieniających się warunkach pracy nie wymagają ręcznego parametryzowania, lecz same podejmują decyzje o zmianie organizacji pracy – prognozuje Marcin Figlarek, konsultant ds. logistyki i systemów WMS Consafe Logistics.

 

Jakub Czyżkowski
wiceprezes Sente Systemy Informatyczne

Dzisiaj system WMS to coś znacznie więcej niż system do ewidencjonowania położenia towaru w magazynie. Niektórym firmom proste systemy ewidencyjne wystarczą, szczególnie tym, które właśnie zaczynają informatyzację swojego magazynu. Ale znacznie lepsze efekty osiąga się po wdrożeniu systemu, który może realnie przejąć zarządzanie pracą magazynu. Automatyka zarządzania, w której nie będzie odstępstw od przyjętych reguł, przynosi realne korzyści biznesowe. To rozwiązanie, w którym kiero...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy