Autor: Małgorzata Michalik

doradca i trener w firmie go-pack.pl zajmującej się obniżaniem kosztów opakowań w firmach produkcyjnych

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jaki jest los pioniera?

Od 15 lat słyszę z każdej strony, że opakowania zwrotne to zło, że ich zakup kosztuje krocie i, o zgrozo, nie jest to koniec problemów. Pojemniki notorycznie giną, nie wracają na czas od klienta, nie ma w co pakować, w efekcie czego co roku konieczny jest zakup kolejnych. Tymczasem nasza własność najpewniej krąży sobie po Europie, zupełnie nie tam, gdzie jej potrzebujemy. Wydaje się, że wdrożenie technologii RFID pomogłoby rozwiązać wszystkie te problemy za jednym zamachem, ale w 2017 r. nadal nie mamy ani jednej firmy motoryzacyjnej w Polsce, która już korzystałaby z RFID do kontroli przepływów opakowań zwrotnych. Nie mamy, ale…

Czytaj więcej

Pięć scenariuszy dla obiegu opakowań

Pojemniki wielokrotnego użytku często są wybierane jako tańsza alternatywa dla opakowań jednorazowych, ale coraz częściej jest to również rozwiązanie narzucane przez klienta. Jak sobie z tym tematem poradzić, żeby uniknąć nieprzewidzianych kosztów?

Czytaj więcej

34 punkty skutecznego zapytania ofertowego

Przygotowanie dobrego zapytania ofertowego na opakowania zwrotne to nie lada wyzwanie dla większości firm. Najczęściej do działu zakupów przychodzi lakoniczna informacja z „dołu”, że potrzebne jest opakowanie, i uruchamia lawinę niedomówień. Kupiec stara się wypełnić swoje zadanie jak najlepiej, ale rzadko analizuje oferty pod kątem wszystkich parametrów, które są istotne w całym cyklu życia opakowania. Jak więc przygotować dobre zapytanie ofertowe na opakowania zwrotne, które uchroni firmę przed stratami finansowymi i organizacyjnymi?

Czytaj więcej

Dlaczego warto standaryzować opakowania w B2B?

Mnogość firm produkcyjnych i ich klientów sprawia, że toniemy w typach, wymiarach i kolorach pojemników. Każde opakowanie wymaga oddzielnej pozycji w systemie, aby mogło znaleźć się w liście przewozowym i podlegać ewidencji, a także oddzielnego miejsca w magazynie i oddzielnego liczenia w czasie inwentaryzacji. Po zakończeniu projektu w magazynie pozostają opakowania dla konkretnego produktu, które albo uda się wykorzystać przy następnej okazji, albo nie. Dlatego też coraz więcej firm stara się wprowadzać ogólnie stosowane standardy, których nie trzeba modyfikować przy każdym projekcie. Odpowiedzią na ten problem jest pilotażowy projekt, który ma na celu stworzenie europejskiego systemu wynajmu standardowych opakowań zwrotnych na czas zwiększonego zapotrzebowania na pojemniki.
 

Czytaj więcej