Dział: DODATEK SPECJALNY: „AUTOMATYKA MAGAZYNOWA 2022”

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Roboty szyte na miarę

Zautomatyzowane systemy transportu wewnętrznego to duża inwestycja. Aby okazało się udane, potrzebna jest dokładna analiza i zaplanowanie jego poszczególnych elementów. Podpowiadamy, od czego zacząć, aby stworzyć sprawnie działający system AGV/AMR.

Czytaj więcej

Roboty pomocnikiem człowieka. Roboty sposobem na braki kadrowe w logistyce

Znalezienie wykwalifikowanych pracowników w magazynowaniu i transporcie jeszcze nigdy nie było trudniejsze. W tej sytuacji przedsiębiorcy coraz chętniej sięgają po różnego rodzaju roboty i narzędzia automatyzacji procesów.

Czytaj więcej

Autonomiczna nawigacja – milimetrowa precyzja. Autonomiczne roboty mobilne dostosowane do warunków podłogowych

W dobie internetu rzeczy (IoT) i Przemysłu 4.0 coraz większą rolę odgrywa intralogistyka. Kluczowym czynnikiem dla wydajnej produkcji staje się precyzyjny transport towarów i materiałów. Mobilne systemy transportowe wykonują to zadanie w niezwykły sposób. Innym decydującym czynnikiem dla realizacji kreatywnej koncepcji technicznej jest gęstość mocy wykorzystywanych silników.

Czytaj więcej

Wyższy poziom automatyzacji w spółdzielni mleczarskiej. Case study

Rosnący popyt na produkty nabiałowe oraz oczekiwania konsumentów związane z jakością kupowanych produktów, zwiększyły potencjał sprzedaży wysokiej klasy wyrobów z branży mleczarskiej.

Czytaj więcej

Automatyzacja magazynu w zakładzie AMPLUS

WDX zajmuje się kompleksowym wyposażaniem magazynów. Realizowana dzięki rozwiązaniom firmy optymalizacja powierzchni magazynowej oraz usprawnienie obsługi załadunku i rozładunku towarów pozwalają przedsiębiorstwom logistycznym znacznie obniżyć koszty i zwiększyć efektywność działania. Ważnym przykładem wdrożenia w tym obszarze jest automatyzacja procesów i optymalizacja przestrzeni magazynowej w firmie AMPLUS.

Czytaj więcej

Brama do sztucznej inteligencji. Wykorzystanie Robotic Process Automation (RPA) w obszarze logistyki

Dynamiczny rozwój robotów oraz technologii informatycznych przyczynił się do powstania technologii zrobotyzowanej automatyzacji procesów polegającej na robotyzacji procesów biznesowych (Robotic Process Automation – RPA). Tego typu roboty programowe (software robots, bots) to programy stworzone do samodzielnego wykonywania działań, które cechuje powtarzalność i ograniczona liczba wyjątków w regule algorytmu.

Czytaj więcej

Mity automatyzacji. Optymalizacja procesów logistycznych z wykorzystaniem automatyki i robotyzacji

W pierwszym kwartale 2022 r. utrzymuje się w kraju stale rosnący trend dotyczący automatyzacji i robotyzacji procesów logistycznych. Jednocześnie firmy eksplorują obszary, na których mogłyby korzystać z rozwiązań autonomicznych w transporcie wewnętrznym i administracji. Żadne z tych usprawnień nie może funkcjonować bez integracji z systemami klasy: WMS, ERP, CRM lub też bez własnego systemu zarządzania, co z kolei implikuje zaangażowanie wewnętrznych lub zewnętrznych zasobów IT.

Czytaj więcej