Byle do Euro 2012

Optymalizacja kosztów w magazynie

Oferta firm leasingowych jest tak szeroka i skierowana do klientów o różnej zasobności portfela i skali działalności, że przedsiębiorca może leasingować zarówno małe wózki widłowe, jak i duże oraz drogie maszyny do przenoszenia kontenerów czy maszyny budowlane.

Leasing od dawna jest traktowany jako „zwykły” środek pozyskiwania kapitału, na równi z kredytem bankowym. Dlatego też ofertą leasingową zainteresowane są wszystkie podmioty gospodarcze. Z leasingu korzysta praktycznie każda grupa klientów, począwszy od największych międzynarodowych korporacji, poprzez duże i średnie firmy w skali kraju, aż do odbiorców indywidualnych, tj. małych firm rodzinnych, gdzie nierzadko sam właściciel jest operatorem — twierdzi Marcin Zarzecki, marketing manager w Linde Material Handling Polska. Takie same spostrzeżenia ma także Tomasz Wilk — specjalista ds. Komunikacji Marketingowej w firmie Deutsche Leasing Polska SA, który dodaje, że to firmy z sektora małychi średnich przedsiębiorstw są siłą napędową polskiego rynku leasingu.

 

Leasingowane są nie tylko wózki nowe, ale również używane 

 

Branża budowlana motorem napędowym rynku 


Polska jest bezsprzecznie jednym z największych placów budowy w Europie. Nasz kraj jest pokaźnym beneficjentem środków unijnych, co zbiega się z inwestycjami planowanymi na Mistrzostwa w Piłce Nożnej Euro 2012. Nie dziwi więc fakt, że jednym z największych leasingobiorców na rynku są firmy z branży budowlanej i podmioty z nią związane (logistyka, transport). 

 


— Co...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy